Apple Vision Pro 2 mają być tańsze. Możliwe, że nawet o więcej niż połowę

Apple Vision Pro 2 mają być tańsze. Możliwe, że nawet o więcej niż połowę

Wprowadzenie na rynek Apple Vision Pro 2 to jeszcze odległe wydarzenie. Kolejne doniesienia mówią o premierze dopiero za około 2 lata. Druga generacja gogli ma być o wiele tańsza, co może być efektem współpracy z nowymi dostawcami.

 

Praktycznie wszystkie premiery urządzeń Apple'a odbijają się w sieci szerokim echem. Gogle Vision Pro były jednak szczególne. Reprezentują bowiem zupełnie nową kategorię produktów kalifornijskiego giganta. W dodatku to dość bajerancki sprzęt, który robi wrażenie. Tak samo zresztą jak jego cena. Obecnie gogle te można nabyć w USA za cenę startującą od 3499 dolarów. W bezpośrednim przeliczeniu daje nam to kilkanaście tysięcy złotych. Za gadżet.

Niższa cena może wynikać z dodania do łańcucha dostaw dwóch nowych producentów.

Zakup drogiego iPhona można jeszcze sobie jakoś usprawiedliwić, bo przecież to narzędzie codziennej pracy służące w zasadzie do wszystkiego. Wydanie ponad dwukrotnie większej kwoty niż ta, którą trzeba zapłacić za iPhona 15 Pro Max z 1 TB pamięci na gogle to już decyzja, na którą niewiele kto może i chce się zdecydować.

Jak wynika z ostatnich informacji przedstawionych przez analityka Ming-Chi Kuo, nawet samo Apple przeliczyło się co do popytu na Vision Pro. Firma początkowo zakładała sprzedaż od 700 000 do 800 000 sztuk. Aktualnie przewiduje się natomiast od 400 000 do 450 000 egzemplarzy. Nową kategorię urządzeń Apple'a może uratować jednak pewna oczywistość - niższa cena. 

Ile maja kosztować Vision Pro 2 i kiedy można spodziewać się premiery?

W sieci pojawiły się już kolejne pogłoski mówiące o premierze następcy gogli Vision Pro. Ponownie wskazywany jest rok 2026.

Druga generacja ma być znacznie tańsza. Zamiast 3499 dolarów jej koszt podobno będzie mieścił się w przedziale 1500-2500 dolarów. To dość spory rozstrzał w widełkach. Średnio jednak wychodzi 2000 dolarów. Niższa cena może wynikać z dodania do łańcucha dostaw dwóch nowych producentów. W kwestii wyświetlaczy pojawić ma się nowy dostawca, firma SeeYa. Według plotki do Apple'a wysyłane są obecnie próbki produktów SeeYa celem ich oceny. Co do drugiego z nowych dostawców to ma nim być Samsung, który razem z SK hynix dostarczą pamięci DRAM. 

Jeśli nowa plotka jest zgodna z prawdą to w najlepszym wypadku druga generacja gogli Vision Pro będzie kosztować 1500 dolarów. To już znacznie lepsza oferta niż 3499 dolarów, które trzeba zapłacić za pierwszą generację. Obniżenie ceny urządzeń z rodziny Vision Pro zdaje się podstawą, bez której trafienie do większego grona klientów zdaje się niemożliwe. Zwłaszcza jeżeli Apple planuje wprowadzić ten sprzęt na inne rynki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Vision Pro 2 mają być tańsze. Możliwe, że nawet o więcej niż połowę

 0