3 mln złotych za skiny. W Counter-Strike: Global Offensive przeprowadzono rekordową transakcję

3 mln złotych za skiny. W Counter-Strike: Global Offensive przeprowadzono rekordową transakcję

Skiny do Counter-Strike są nie tylko popularne, ale drogie, czego idealnie dowodzi rekordowa w CS:GO transakcja o wartości około 3 milionów złotych (5 mln juanów). Jak informuje serwis Cybersport kolekcjonerzy z Chin kupili skórki do broni - Dragon Lore do karabinu snajperskiego AWP w wydaniu Suwenir oraz Case Hardened do karabinu AK-47. Należy zaznaczyć, że przedmioty wzbogacono o naklejki z logiem Titan pochodzącym z SL Major Series One Katowice 2014 co tylko podbiło wartość całości. Przytoczone skórki dało radę zdobyć dzięki otwieraniu pamiątkowych skrzynek z mapy Cobblestone, która od dawna nie jest już obecna na zawodach Major. Transakcji nie przeprowadzono jednak przez internet, a zainteresowane strony spotkały się osobiście i w cztery oczy dopełniły formalności. Interes odbył się ponadto z pominięciem rynku Steam, czyli odpowiedniego narzędzia do tego typu zakupów.

Dwóch kolekcjonerów z Chin kupiło skiny do CS:GO za 5 milionów juanów.

3 miliony złotych to astronomiczne pieniądze wydane na zaledwie dwa skiny do gry komputerowej. Z drugiej strony to całkiem interesujący rynek i za wiele skórek do Counter-Strike: Global Offensive należy wydać naprawdę sporo. Nie wiemy, kto dokładnie zdecydował się na ów zakup ani kto był właścicielem kolekcjonerskich przedmiotów, aczkolwiek zważywszy na wartość chęć zachowania anonimowości absolutnie nie dziwi. Valve przeprowadziło w ostatnim czasie ważną zmianę. Otóż nie da się już odblokować edycji Prime za postępy w grze. Jest ona konieczna, by móc grać w trybie rankingowym, ale bez zmian pozostaje opcja zagrania we wszystkie inne tryby na dostępnych mapach w wersji bezpłatnej. Prime kosztuje na Steam przeszło 50 złotych.

Powodem zmiany jest chęć utrudnienia roboty cheaterom, którzy po zbanowaniu wracai na nowych kontach. Jednak czy znacząco zmniejszy to ich ilość? Mimo, że rankedy zagramy tylko w ramach wersji premium to zapewne wciąż nie zabraknie oszustów, którzy będą gotowy zaryzykować i wyłożyć gotówkę na CS-a. Z nim stara się walczyć Valve. Po wprowadzeniu aktualizacji zbanowano 10 tysięcy kont, z czego 9881 z nich to tzw. game bans przyznawanych bezpośrednio przez twórców nie tylko za korzystanie z zabronionych programów, ale również toksyczne zachowanie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: 3 mln złotych za skiny. W Counter-Strike: Global Offensive przeprowadzono rekordową transakcję

 0