8 GB VRAM to za mało? Tajwańska firma zaprezentowała kartę GeForce RTX 3070 z 16 GB

8 GB VRAM to za mało? Tajwańska firma zaprezentowała kartę GeForce RTX 3070 z 16 GB

Serwis TecLab podzielił się filmem nagranym na targach Computex, na którym możemy zobaczyć kartę graficzną GeForce RTX 3070 w wersji, która nigdy nie została oficjalnie ujawniona przez NVIDIĘ. 

Karta graficzna GeForce RTX 3070 wydana przez NVIDIĘ miała wiele wariantów, ale jedyną oficjalnie dostępną konfiguracją pamięci jest 8 GB GDDR6. Co prawda ostatnio modderzy chętnie przerabiają starsze karty, upychając w nich więcej VRAM, ale wymaga to niestandardowych modów i specjalistycznych umiejętności, więc nie jest to opcja dla zwykłego zjadacza chleba. 

Gxore chce oferować karty GeForce RTX 3070 z fabrycznie 16 GB pamięci na pokładzie.

GeForce RTX 3070 z 16 GB pamięci na Computex

Okazuje się, że Gxore chce oferować karty GeForce RTX 3070 z fabrycznie zainstalowanymi 16 GB pamięci. Firma pojawiła się na targach Computex, gdzie prezentuje swoje najnowsze modele Radeonów i GeForce'ów. Zdaje się, że ta firma specjalizuje się w profesjonalnych GPU do wyświetlaczy ściennych, dlatego wiele z tych kart obsługuje wiele ekranów za pośrednictwem autorskiego złącza lub wielu portów Mini-DisplayPort.

Należy zauważyć, że GeForce RTX 3070 16 GB oficjalnie nie istnieje, a Gxore nie jest oficjalnym partnerem NVIDII. Ten model nie jest nawet wymieniony na stronie internetowej firmy, co sugeruje, że jest to nowy produkt, który nie jest jeszcze oferowany w sprzedaży.

Czekamy na reakcję NVIDII

Niemniej jednak, jeśli inni producenci zdecydują się na podążanie podobną drogą, NVIDIA może wkrótce mieć problem. Zieloni mają zamiar wypuścić GeForce'a RTX 4060 Ti 16 GB w przyszłym miesiącu. Kwestia rozpowszechniania się nieoficjalnych kart graficznych na rynkach chińskim czy brazylijskim to coś, z czym obecnie walczy NVIDIA. Rynki te są zalewane kartami graficznymi po rebrandingu lub po modyfikacjach, czasem nawet z mobilnymi procesorami graficznymi stosowanymi w desktopowym formacie. Żaden z takich hybrydowych/niestandardowych projektów nie został zatwierdzony przez NVIDIĘ, co może prowadzić do potencjalnych problemów ze sterownikami.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: 8 GB VRAM to za mało? Tajwańska firma zaprezentowała kartę GeForce RTX 3070 z 16 GB

 0