Acer Polska walczy z plastikiem w Bałtyku

Acer Polska walczy z plastikiem w Bałtyku

Tylko 9% wytworzonego przez nas plastiku trafia do ponownego przetworzenia. Pozostała część ląduje między innymi w morzach i oceanach, gdzie staje się ogromnym zagrożeniem dla podwodnego świata. Acer Polska wraz ze sklepem x-kom sfinansowali zakup 3 specjalnych koszy, które pomogą w walce z pływającymi śmieciami. Sprzęt trafił do Fundacji MARE, która zainstalowała je w Bałtyku. Każdy z takich koszy będzie w stanie wyłowić nawet 1400 kg śmieci w ciągu roku.

Zatoka Pucka to miejsce, które - szczególnie w okresie letnim - jest narażone na zanieczyszczenia. Właśnie tam, a dokładnie do Portu Morskiego w Helu, Portu Rybackiego w Pucku oraz Przystani w Mechelinkach koło Gdyni, trafiły specjalne kosze Portbin. Ich zadaniem będzie aktywne łowienie plastiku z naszego morza. "Ogromnie raduje nas zarówno zaangażowanie biznesu, jak i portów w kwestie związane z ochroną ekosystemu Morza Bałtyckiego oraz otwartość na nowe prośrodowiskowe rozwiązania. Warto dodać, że w Porcie Morskim w Helu znajduje się już jeden kosz morski, który został zainstalowany z inicjatywy i dzięki determinacji Zarządu Portu. W dbałości o dobro Bałtyku takie kosze powinny znaleźć się w każdej marinie i w każdym porcie" - mówi Olga Sarna z MARE. Jak dodaje Jeremi Rybak, Head of Marketing z Acer Polska, współpraca z siecią x-kom oraz Fundacją MARE wpisuje się w szeroką działalność marki Acer i jej projektu Earthion.

Tylko 9% wytworzonego przez nas plastiku trafia do ponownego przetworzenia. Pozostała część ląduje między innymi w morzach i oceanach, gdzie staje się ogromnym zagrożeniem dla podwodnego świata. Acer Polska wraz ze sklepem x-kom sfinansowali zakup 3 specjalnych koszy, które pomogą w walce z pływającymi śmieciami.

Acer klimat
 

 

Udział w tej akcji to dla Acera kolejny krok w wytyczaniu ekologicznego trendu wśród producentów sprzętu elektronicznego. Głównym elementem działań marki jest, przełomowa pod względem tworzenia technologii, rodzina produktów Vero, która posiada wiele proekologicznych rozwiązań. Dla przykładu, w ogłoszonej niedawno nowej odsłonie jej flagowego modelu, Acer Aspire Vero, znajdzie się touchpad wykonany właśnie z plastiku wyłowionego z mórz i oceanów. Plastik PCR trafił z kolei do obudowy i klawiatury. Ale na tym zastosowanie recyklingu w linii Vero się nie kończy. Opakowanie laptopa oraz prawie cała matryca nadają się bowiem do ponownego użytku. Z innych zalet warto także wymienić łatwo dostępne wnętrze, które dzięki zaledwie 4 zwykłym śrubom montażowym upraszcza sposób naprawy i modyfikacji sprzętu.

Acer Polska
 

Natomiast brak farby w obudowie ogranicza negatywny wpływ lotnych związków organicznych. Całości dopełnia wbudowana aplikacja, dzięki której będziemy mogli zmniejszyć zapotrzebowanie na energię. Jednocześnie ekologiczne rozwiązania nie oznaczają rezygnacji z wydajności. W najnowszych modelach pojawi się Intel Core 12 generacji, karta graficzna Intel Iris Xe Graphics i szybkie dyski SSD. Komputery te będą również spełniać wymagania standardu Intel Evo w zakresie szybkości reakcji, natychmiastowego wybudzania, czasu pracy na baterii, szybkiego ładowania i współpracy z innymi urządzeniami. Warto dodać, że Acer Polska ma także w najbliższych planach dużą akcję CSRową, w której będzie zachęcał Polaków do troski o Ziemię. Szczegóły będą znane już niedługo.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Polska walczy z plastikiem w Bałtyku

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł