Acer Predator CG437KP - 43-calowy monitor 4K 144 Hz z HDR trafia do Polski

Acer Predator CG437KP - 43-calowy monitor 4K 144 Hz z HDR trafia do Polski

Szukacie nowego monitora, który posłuży Wam nie tylko z komputerem stacjonarnym, ale także konsolą, a przy okazji może robić za telewizor? W takim razie powinniście się zainteresować nową propozycją firmy Acer, czyli Predator CG437KP. Jest to monitor z górnej półki, skierowany do wymagających graczy, oczekujących naprawdę dużego wyświetlacza. Mówimy tu bowiem o 43-calowym modelu o rozdzielczości 3840 x 2160, czyli 4K i częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz. Sprzęt ten przy okazji wspiera także standard Adaptive-Sync, który synchronizuje wartość częstotliwości odświeżania wyświetlacza i karty graficznej, co gwarantuje rozgrywkę bez zakłóceń (eliminuje rozrywanie obrazu i przycięcia). Zastosowana tu matryca VA wykorzystuje 90% przestrzeni kolorów DCI-P3, zapewniając głębię i wysokie nasycenie barw zarówno żywych, jak i różnych głębszych odcieni czerni, przez co urządzenie sprawdzi się nie tylko w grach, ale i filmach czy do obróbki grafiki.

43-calowy Predator CG437KP będzie dostępny w Polsce od początku grudnia 2019 roku w cenie 4999 zł.

Acer Predator CG437KP - 43-calowy monitor 4K 144 Hz z HDR trafia do Polski

Jak już wspomnieliśmy, Predator CG437KP to nie tylko coś dla zwolenników komputerów stacjonarnych. Entuzjaści konsol z pewnością docenią obecność 3 portów HDMI, złącza Type-C oraz interfejsu DisplayPort. Predator CG437KP naszpikowany jest technologią. Zamontowany czujnik światła jest w stanie wykryć poziom naświetlenia w pomieszczeniu i odpowiednio dostosować poziom jasności. Mamy tu także czujnik zbliżeniowy, więc kiedy użytkownik zbliży się do ekranu, urządzenie "wybudzi się" do stanu gotowości lub przejdzie w stan uśpienia, gdy nie wykryje niczyjej obecności w swoim bezpośrednim otoczeniu. W zestawie dostępny jest także pilot, dzięki któremu monitor może śmiało znaleźć zastosowanie w salonie.

Istotnym elementem monitora jest także wsparcie dla szerokiego zakresu tonalnego, czyli HDR i to na wysokim poziomie, ponieważ maksymalna jasność sięga w tym przypadku aż 1000 cd/m², co daje mu zgodność z certyfikatem VESA DisplayHDR 1000. 43-calowy Predator CG437KP będzie dostępny w Polsce od początku grudnia 2019 roku w cenie 4999 zł. Pomimo faktu, że ze względu na cenę czy rozmiar, monitor zapewne będzie dość niszowym produktem, to jednak zapowiada się bardzo ciekawie i jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja, to na pewno weźmiemy go na warsztat i dogłębnie przetestujemy. A Wam jak podoba się Predator CG437KP?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Predator CG437KP - 43-calowy monitor 4K 144 Hz z HDR trafia do Polski

 0