Acer Predator X34S to ultrapanoramiczny monitor Nano IPS UWQHD o odświeżaniu 200 Hz

Acer Predator X34S to ultrapanoramiczny monitor Nano IPS UWQHD o odświeżaniu 200 Hz

Jeden z partnerów Acera rozpoczął sprzedaż high-endowego monitora Predator X34S, w czym nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że model ten nie został jeszcze nawet zapowiedziany przez tajwańskiego producenta. Ten zakrzywiony ultrapanoramiczny model przynosi specyfikację, która powinna usatysfakcjonować nie tylko wymagających graczy, ale i użytkowników, którzy cenią również jakość statycznego obrazu. Tych pierwszych powinno ucieszyć, że Predator X34S wyposażony został w jasny panel UWQHD Nano-IPS o odświeżaniu aż 200 Hz, a do tego oferuje moduł G-Sync od NVIDII oraz bardzo niski czas reakcji matrycy. Do tego monitor ma do zaoferowania mnóstwo funkcji, które sprawiają, że jest to jeden z najbardziej zaawansowanych gamingowych monitorów, ale to wszystko ma swoją cenę, ponieważ Predator X34S nie należy do tanich produktów. 

Predator X34S wyposażony został w jasny panel UWQHD Nano-IPS o odświeżaniu aż 200 Hz, a do tego oferuje moduł G-Sync od NVIDII oraz bardzo niski czas reakcji matrycy.

Acer Predator X34S to ultrapanoramiczny monitor Nano IPS UWQHD o odświeżaniu 200 Hz

Acer Predator X34S ma naprawdę sporo do zaoferowania, poczynając od 34-calowego wyświetlacza Nano-IPS o promieniu zakrzywienia 1900R, proporcjach 21:9, rozdzielczości 3840 x 1440 pikseli i typowej jasności na poziomie 400 nitów (550 nitów w trybie HDR). Do tego otrzymujemy standardowy kontrast 1000:1, odświeżanie na poziomie 200 Hz, czas reakcji plamki zaledwie 1 ms (jak również minimalny czas reakcji wynoszący zaledwie 0,5 ms) oraz kąty widzenia w pionie i poziomie aż 178 stopni. Panel od LG Display powinien bardzo dobrze sprawdzić się także w profesjonalnych zastosowaniach, ponieważ oferuje 10-bitową głębię barw i tym samym jest w stanie wyświetlić 1,07 mld kolorów z 98% pokryciem gamutu DCI-P3 i dokładnością Delta E<2 (ekran jest fabrycznie kalibrowany przez producenta).      

Acer Predator X34S to ultrapanoramiczny monitor Nano IPS UWQHD o odświeżaniu 200 Hz

Predator X34S posiada także certyfikat VESA DisplayHDR400, a jego jasność w trybie szerokiego zakresu tonalnego wyraźnie przekracza wymagania tego standardu, choć oczywiście jest to najbardziej podstawowy poziom HDR. Z drugiej strony Predator X34P w ogóle takowego nie oferował (jego jasność to 300 nitów). Monitor przynosi także złącza HDMI 2.0, DisplayPort 1.4 oraz port USB typu C z opcją dostarczania 85 W mocy, umożliwiając ładowanie innych urządzeń (np. laptopa). Nie zabrakło także huba USB 3.0 i gniazda audio. Jeśli jesteśmy przy audio, to warto też wspomnieć o dwóch 7 W głośnikach. Podstawa monitora pozwala na regulację wysokości, odchylenia i obrót na boki. Sprzęt wspiera także standard VESA 100×100. Acer Predator X34S jest w przedsprzedaży na rynku chińskim za 9999 CNY, co daje ok. 5650 zł bez VAT. Produkt trafić ma na sklepowe półki w tym roku w grudniu. Czekamy więc na oficjalną zapowiedź.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Predator X34S to ultrapanoramiczny monitor Nano IPS UWQHD o odświeżaniu 200 Hz

 0