Acer Predator XB271Hbmiprz 170 Hz - monitor z techniką G-Sync

Acer Predator XB271Hbmiprz 170 Hz - monitor z techniką G-Sync

Do oferty Acera dołączył monitor Predator XB271Hbmiprz, odświeżany z częstotliwością 170 Hz. Urządzenie wyposażono w 27-calową matrycę typu TN o rozdzielczości natywnej Full HD, a także moduł Nvidia G-Sync umożliwiający dynamiczną synchronizację obrazu. Dodatkowo, podobnie jak w przypadku pozostałych konstrukcji z serii Predator, możemy tutaj liczyć na nietypowy wygląd i ergonomiczną podstawę.

Zobacz: Test monitora Asus ROG PG248Q - Swift w mniejszym wydaniu

Wyświetlacz oznaczono jako Flicker-free, co ma przełożyć się na brak problemów z migotaniem - podświetlenie zasilane poprzez przetwornicę prądu stałego (DC). Pomijając wysoką częstotliwość odświeżania, parametry techniczne są dość typowe, jak na ten segment: kontrast statyczny 1000:1, jasność 300 cd/m2,. czas reakcji 1 ms (GTG). Co ciekawe, kąty widzenia wynoszą ponoć 170/160, ale - jak wiadomo - należy do tej wartości podchodzić z rezerwą.

W menu ekranowym monitora znajdziemy autorskie funkcje ułatwiające życie graczom: Dark Boost i Gaming View. Pierwsza zniekształcając przebieg gammy podbija widoczność w ciemnych scenach, a druga zawiera predefinicje ustawień przygotowane pod kątem konkretnych gatunków gier. Sprzęt posiada też wbudowane głośniki stereo 2x 2 W i hub USB 3.0 z czterema gniazdami, a do komputera podłączymy go DisplayPortem 1.2 lub HDMI 1.4.

Sprzedaż w niektórych częściach świata już się rozpoczęła. Cena startowa to niebagatelne 690 dolarów, czyli około 2650 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Predator XB271Hbmiprz 170 Hz - monitor z techniką G-Sync

 0