Acer prezentuje Chromebook Vero 514, czyli ekologiczny laptop z plastiku z recyklingu

Acer prezentuje Chromebook Vero 514, czyli ekologiczny laptop z plastiku z recyklingu

Określenie Chromebooków jednorazowymi może i jest trochę przesadzone, ale nie jest tajemnicą, że wiele z tych budżetowych notebooków przedkłada cenę nad możliwość modernizacji. Acer twierdzi jednak, że jego nowe modele powinny być tak samo przyjazne dla planety, jak niektóre ich odpowiedniki z wyższej półki. 

Firma wprowadziła na rynek pierwszy laptop z systemem operacyjnym Chrome w swojej przyjaznej dla środowiska linii Vero, Chromebook Vero 514. Podobnie jak w przypadku swoich odpowiedników z systemem Windows, 14-calowy przenośny laptop jest od początku zaprojektowany pod kątem możliwości naprawy i recyklingu, przy stosunkowo niewielkim śladzie środowiskowym.

Około 30 procent obudowy Vero 514 jest wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu poużytkowego.

Acer Chromebook

Około 30 procent obudowy Vero 514 jest wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu poużytkowego, a w przypadku nasadek klawiszy i głośników liczba ta wzrasta do 50 procent. Acer twierdzi, że powierzchnia touchpada jest w całości wykonana z plastiku z oceanu, a odporność na upadki klasy wojskowej (do ok. 1,2 metra) powinna pomóc Chromebookowi przetrwać upadek na podłogę. Dolną pokrywę można stosunkowo łatwo zdjąć dzięki standardowym śrubom, co ułatwia naprawę lub modernizację komputera.

Specyfikacja wskazuje zaś, że ten model może pozostać z nami na dłużej. Chromebook Vero 514 wykorzystuje procesory Intel Core 12. generacji, a wyświetlacz Full HD zapewnia 100-procentowe pokrycie przestrzeni kolorów sRGB i jasność na poziomie 300 nitów. Producent zapewnia, że komputer jest w stanie wytrzymać 10 godzin szacowanego czasu pracy na baterii, ale obsługa szybkiego ładowania może zapewnić 50 procent pojemności w 30 minut. Dwa porty USB-C, jeden port USB-A i HDMI również powinny być wystarczające, jak na tej klasy sprzęt. 

Chromebook Vero 514 najpierw trafi do USA, gdzie zadebiutuje w październiku w cenie od 500 USD, a miesiąc później do Europy, gdzie kosztować będzie już 599 EUR. To z pewnością droższe propozycje niż najbardziej przystępne cenowo Chromebooki, ale Acer uważa, że ​​bardziej ekologiczny projekt będzie wart wyższej ceny. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer prezentuje Chromebook Vero 514, czyli ekologiczny laptop z plastiku z recyklingu

 0