Acer prezentuje imponujące monitory OLED i MiniLED z rodziny Predator, w tym model 3D bez okularów

Acer prezentuje imponujące monitory OLED i MiniLED z rodziny Predator, w tym model 3D bez okularów

Acer podczas tegorocznych targów CES rozszerzył swoją linię monitorów gamingowych Predator o cztery nowe modele. Nowe monitory to m.in. dwa modele MiniLED, w tym flagowy 57-calowy Predator Z57 - największy z grupy i pierwszy na świecie monitor wyposażony w wyświetlacz DUHD (7680 × 2160 pikseli) przy odświeżaniu 120 Hz oraz Predator X34 V3 z 34-calowym panelem. Ponadto Acer przedstawił 39-calowy Predator X39 i 34-calowy Predator X34 X z jasnymi wyświetlaczami OLED.

Predator Z57

Ogromny, 57-calowy monitor Predator Z57 z matrycą DUHD (7680 × 2160 pikseli) o częstotliwości odświeżania 120 Hz, to propozycja dla graczy, którzy szukają modeli o naprawdę długich przekątnych. Ten wykorzystuje technologię MiniLED z aż 2304 niezależnymi strefami podświetlenia, co powinno przełożyć się na świętną czerń. Szerokie proporcje 32:9 i zakrzywienie 1000R zwiększają pole widzenia i poprawiają immersję. Ponadto, najwyższej klasy standard VESA DisplayHDR™ 1400 pozwala osiągnąć jasność do 1400 nitów, co przekłada się na bardzo sugestywny efekty HDR. To w połączeniu z szeroką gamą kolorów DCI-P3 98%, sprawia, że Predator Z57 powinien spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy.

Ogromny, 57-calowy monitor Predator Z57 z matrycą DUHD (7680 × 2160 pikseli) o częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Predator Z57

Ultraszeroki obszar ekranu jest idealny do wielozadaniowości w pracy. Umożliwia ją funkcja obraz obok obrazu PBP (Picture by picture), która dzieli ekran na pół, aby wyświetlać z dwóch różnych źródeł jednocześnie lub rozdziela go na ekran główny oraz dodatkowe we wstawionych oknach PIP (Picture in picture). Warto wspomnieć o specyfikacji monitora, który wyposażono w: dwa porty HDMI 2.1 (obsługują najnowsze konsole PlayStation 5 i XBOX Series X), port USB Type-C, DisplayPort 2.0, który zapewnia również szybką i niezawodną łączność. Predator Z57 jest również zgodny ze standardem VESA, dzięki czemu można go zawiesić na ścianie, aby zaoszczędzić miejsce na biurku, a jego podstawa jest niezwykle elegancka, a jednocześnie solidna i oferuje regulację wysokości, pochylenia i obrotu w celu dostosowania do indywidualnych preferencji. Model ten posiada również dwa potężne głośniki o mocy 10 W.

Predator Z57 będzie dostępny w regionie EMEA w 2. kwartale 2024 r. w cenie od 2 399 EURO.

Predator X34 V3

Monitor Predator X34 V3 posiada 34-calowy, zakrzywiony (1500R) wyświetlacz MiniLED o rozdzielczości UWQHD (3440 × 1440 pikseli) 21:9. 94% pokrycie gamy kolorów DCI-P3 i VESA DisplayHDR™ 1000 stanowią gwarancję odwzorowania kolorów na wysokim poziomie, a częstotliwość odświeżania 180 Hz i czas reakcji 1 ms pozwalają na płynną, z minimalnym efektem ghostingu. Jesli chodzi o łączność, to otrzymujemy dwa porty HDMI 2.0, i po jednym USB Type-C i DisplayPort 1.4. Predator X34 V3 można również powiesić na ścianie, a jego regulowana wysokość, nachylenie i obrót zwiększają komfort użytkowania. 

Predator

Ponadto na pokładzie znajdują się dwa głośniki o mocy 5 W, a uchwyt ścienny sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla graczy konsolowych.

Predator X34 V3 będzie dostępny w regionie EMEA w 2. kwartale 2024 r. w cenie od 849 EURO

Predator X39 i Predator X34 X 

Najnowsze modele OLED firmy Acer to 39-calowy Predator X39 i 34-calowy Predator X34 X. To, co wyróżniać ma najnowsze monitory, to niezwykle wysoki kontrast i szczegółowy obraz, a także ultraszybkie częstotliwości odświeżania i czasy reakcji. Ich ekrany mają rozdzielczość UWQHD (3440 × 1440 pikseli) z częstotliwością odświeżania do 240 Hz i czasem reakcji piksela 0,01 ms. Bardzo mocna krzywizna 800R zwiększa pole widzenia, aby jeszcze bardziej zaangażować graczy w ich rozgrywkę. Nie można zapomnieć o kolorach DCI-P3 (pokrycie 99%), jakie oferują najnowsze monitory Predator. Dzięki standardowi VESA DisplayHDR™ True Black 400, gracze będą mogli odkryć najdrobniejsze detale, skrywające się w ciemnych planszach ulubionych gier. Nowe modele posiadają również certyfikat EyeSafe 2.0, który jest najwyższym standardem ochrony oczu, a domyślne odświeżanie obrazu zapobiega ich zmęczeniu.

Predator X39

Predator X39 będzie dostępny w regionie EMEA w 2. kwartale 2024 r. w cenie od 1 499 EURO. Predator X34 X będzie dostępny w Ameryce Północnej w 2. kwartale 2024 r. w cenie od 1 299,99 USD; 

Predator X34 X

Predator SpatialLabs View 27

Predator SpatialLabs View 27 przenosi graczy na zupełnie nowy poziom zanurzenia w świecie trójwymiarowych doznań, oferując obsługę technologii 3D bez okularów.

Zastosowana w monitorze technologia SpatialLabs TrueGame wykorzystuje zaawansowane techniki shaderów i sterowników do tworzenia indywidualnych profili 3D z wykorzystaniem istniejących informacji o zawartości gier. Dodatkowo, najnowszy tryb 3D Ultra z drugą, wirtualną kamerą, prezentuje sceny o jeszcze większej głębokości i precyzyjnej geometrii, a szeroki zakres konfiguracji 3D pozwala graczom dostosować efekty wizualne do swoich preferencji. Dzięki opatentowanej funkcji One-click Game play, entuzjaści gier mogą błyskawicznie uruchamiać je w ich wcześniej skonfigurowanych profilach 3D, co za każdym razem ułatwia im kolejną rozgrywkę.

Predator SpatialLabs View 27

Kolejną technologią zastosowaną w monitorze Predator SpatialLabs View 27 jest Acer Immerse Audio, która dostarczać ma graczom zaawansowany dźwięk przestrzenny. Audio wydobywa się z podwójnych głośników o mocy 2,5 W, a funkcje, takie jak: sztuczna inteligencja, wiązkowanie akustyczne i śledzenie głowy, sprawiać mają, że gracze dosłownie są otoczeni dźwiękiem. 

Monitor Predator SpatialLabs View charakteryzować ma się też świetną jakością obrazu. 27-calowy panel 4K pochwalić może się odświeżaniem na poziomie 160 Hz, jasności 400 nitów i precyzji kolorów Delta E< 2. Z kolei certyfikacje NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync™ gwarantują użytkownikom płynny obraz bez efektu rozrywania. 

Predator SpatialLabs View 27 dostępny będzie w drugim kwartale w cenie od 1999 euro.

Wszystkie nowości są wyposażone w technologię AMD FreeSync Premium™, która płynnie renderuje szybkie sceny akcji bez efektu rozrywania i migotania ekranu. Zastosowano w nich również porty USB Type-C 90W PD, które zapewniają jednoczesne wyświetlanie, przesyłanie danych i ładowanie urządzeń, a także wbudowany przełącznik KVM do zmiany źródeł bez konieczności ponownego podłączania urządzeń peryferyjnych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer prezentuje imponujące monitory OLED i MiniLED z rodziny Predator, w tym model 3D bez okularów

 0