Acer prezentuje nowe Chromebooki Plus

Acer prezentuje nowe Chromebooki Plus

Acer zaprezentował dziś dwa nowe laptopy z serii Chromebook Plus - Acer Chromebook Plus Spin 714 oraz gamingowy Acer Chromebook Plus 516 GE, które wyposażono w procesory Intel Core.

Acer przedstawił nowe Chromebooki Plus oferujące więcej pamięci i dwukrotnie szybsze procesory Intel Core. Są modele dedykowane firmom oraz instytucjom takim jak szkoły, ale co ciekawe producent przedstawił też propozycję skierowaną do graczy w postaci gamingowego chromebooka Plus 516 GE.

Acer zaprezentował dziś dwa nowe laptopy z serii Chromebook Plus - Acer Chromebook Plus Spin 714 oraz gamingowy Acer Chromebook Plus 516 GE

Acer prezentuje nowe Chromebooki Plus

Acer Chromebook Plus Spin 714 - dla klientów biznesowych i szkół

Acer Chromebook Plus Spin 714 oferuje zaktualizowane Chrome Enterprise Upgrade i Chrome Education Upgrade, które znajdą zastosowanie w przedsiębiorstwach oraz szkołach. Dzięki Chrome Education Upgrade szkoły zyskują większe możliwości zarządzania swoim środowiskiem ChromeOS. Z kolei funkcje zarządzania gwarantują administratorom IT całodobową zdalną pomoc IT w rozwiązywaniu problemów z ChromeOS.

Nowy, konwertowany Acer Chromebook Plus Spin 714 (CP714-1H) to kompaktowy sprzęt napędzany układem Intel Core Ultra 7. Urządzenie korzysta z narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji takich jak Google AI, Adobe Photoshop i LumaFusion i Gemini.

Chromebook Plus Spin 714 zamknięty został w aluminiowej obudowie, posiadającej certyfikat MIL-STD 810. Laptopa ma konwertowalną konstrukcję 2w1 z zawiasami 360 stopni, które umożliwiają korzystanie z niego jak z tradycyjnego notebooka lub tabletu obsługiwanego za pomocą opcjonalnego rysika USI.

Urządzenie wyposażono w kamerę internetową o rozdzielczości 1440p QHD oraz wspieraną przez AI technologię audio i wideo. Na pokładzie są dwa mikrofony i głośniki DTS Audio.

Chromebook oferuje Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.1, a także został wyposażony w szereg dodatkowych portów, w tym HDMI 2.0 i dwa porty USB Type-C z obsługą Thunderbolt 4 i USB Type-A. Zastosowana w laptopie bateria zapewnia czas pracy wynoszący do 10 godzin.

Acer Chromebook Plus 516 GE

Nowy Acer Chromebook 516 GE (CBG516-2H) oferuje zupełnie nowy sposób grania dzięki usłudze gier w chmurze NVIDIA GeForce NOW. Posiada wyświetlacz IPS WQXGA o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, ze 100% palety barw sRGB. Chromebook Plus 516 GE jest także wyposażony w port RJ-45 2.5G Gigabit Ethernet LAN oraz w gamingową klawiaturę z 4-strefowym podświetleniem i technologią anti-ghosting.

Jest też kamerka internetowa 1080p. Ponadto, Chromebook Plus 516 GE oferuje do 2 TB pamięci masowej PCIe NVMe SSD, do 16 GB szybkiej pamięci LPDDR4X i zapewnia do 10 godzin pracy na baterii.

Ceny i dostępność

Acer Chromebook Plus Spin 714 (CP714-1H) będzie dostępny  w regionie EMEA w maju, w cenie od 979 EUR. Acer Chromebook Plus 516 GE będzie dostępny w Ameryce Północnej w maju, w cenie od 699,99 USD.

Warto też wspomnieć o promocji, jaką przygotował Acer w związku z premierą nowych chromebooków. Można zgarnąć 12 miesięcy AI od Google za darmo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer prezentuje nowe Chromebooki Plus

 0