Acer prezentuje nowe monitory gamingowe z serii Predator. Producent ujawnił technologię SpatialLabs

Acer prezentuje nowe monitory gamingowe z serii Predator. Producent ujawnił technologię SpatialLabs

Acer, podczas tegorocznej konferencji next@acer 2021, zaprezentował najnowsze serie monitorów gamingowych Predator. Do oferty producenta wkrótce dołączą trzy nowe modele, posiadające certyfikat DisplayHDR: Predator CG437K S, Predator X38 S i Predator X28.

Predator CG437K S

Predator CG437K S to kompatybilny z technologią NVIDIA G-SYNC, ogromny, 42,5-calowy monitor gamingowy oparty na matrycy VA o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) z odświeżaniem 144 Hz. Jest wyposażony w dwa porty HDMI 2.1 obsługujące najnowsze konsole do gier i umożliwia grę w rozdzielczości 4K 144 Hz ze zmienną częstotliwością odświeżania (VRR) przez jeden kabel HDMI. Hub USB pozwala na podłączenie szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych. Jest to możliwe dzięki portowi USB-B, 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, a także portowi USB typu C wspierającym  Power Delivery o mocy 30W. Co więcej, wbudowany przełącznik KVM stanowi ułatwienie dla osób korzystających z wielu komputerów. Po zakończeniu konfiguracji użytkownika monitor oferuje częstotliwość odświeżania 144 Hz i funkcję VRB z czasem reakcji wynoszącym 1 ms. Monitor posiada ponadto certyfikat VESA DisplayHDR 1000, a także wyróżnia się jasnością do 1000 nitów. Do tego kompatybilność z technologią NVIDIA G-SYNC. Predator CG437K S jest wyposażony w taśmy LED RGB, które można zsynchronizować z muzyką i innymi multimediami. Ponadto, oferuje szeroki wybór przemyślanych rozwiązań technologicznych dopasowujących pracę monitora do otoczenia użytkownika: funkcja Acer ColorSense dostosowuje temperaturę ekranu do otoczenia, z kolei Acer LightSense wykrywa światło w otoczeniu i dostosowuje do niego ustawienia jasności monitora. Acer ProxiSense automatycznie wybudza monitor, gdy w jego pobliżu znajdą się użytkownicy i przyciemnia go, gdy się oddalą.

Predator X38 S

Acer prezentuje nowe monitory gamingowe z serii Predator. Producent ujawnił technologię SpatialLabs

Predator X38 S to monitor z certyfikatem VESA DisplayHDR 600, wyposażony w zakrzywiony panel UWQHD+ 2300R (3840 x 1600 pikseli), który oferuje 98-proc. pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 oraz ich odwzorowanie na poziomie Delta E<2. Częstotliwość odświeżania 175 Hz (po podkręceniu) i czas reakcji wynoszący zaledwie 0,3 ms (GtG) pozwalają graczom od razu rzucić się w wir akcji bez przejmowania się efektem ghostingu, natomiast dzięki 37,5-calowemu wyświetlaczowi Agile-Splendor IPS wszystko wygląda znakomicie nawet przy szerokim kącie widzenia. W trybie gry monitor Predator oferuje graczom osiem wstępnie skonfigurowanych (i personalizowanych) trybów wyświetlania dopasowanych do różnych rodzajów treści, a funkcje Acer LightSense i Acer ColorSense automatycznie dostosowują jasność ekranu i temperaturę barw do otoczenia. Ponadto, monitor został wyposażony w G-SYNC Esports Mode. Wyświetlacz w monitorach z tym oznaczeniem został specjalnie zmodyfikowany pod kątem rywalizacji wyczynowej, w której wyłączono zmienne podświetlenie w celu uzyskania jak najmniejszego opóźnienia, a także zwiększono głębię czerni i dostrojono współczynnik gamma, aby ułatwić dostrzeganie obiektów w ciemnych obszarach. Predator X38 S jest także wyposażony w analizator opóźnień NVIDIA Reflex — rewolucyjne systemowe narzędzie do pomiaru opóźnień, które wykrywa kliknięcia myszy, a następnie mierzy czas potrzebny na zmianę odpowiednich pikseli na ekranie (np. błysk z lufy). Technologia NVIDIA G-SYNC ULTIMATE gwarantuje natomiast płynność i szybkie tempo rozgrywki, eliminując rwanie obrazu, minimalizując jego zacinanie i redukując opóźnienie wejścia.

Predator X28

Acer prezentuje nowe monitory gamingowe z serii Predator. Producent ujawnił technologię SpatialLabs

Predator X28 to 28-calowy monitor 4K (3840x2160 pikseli) o smukłej budowie i wąskim obramowaniu, co przekłada się na świeży, estetyczny wygląd. Wyświetlacz Agile-Splendor IPS ze wsparciem HDR oferuje częstotliwość odświeżania 155 Hz (po podkręceniu), czas reakcji wynoszący 1 ms (GtG), a także niezwykłą płynność dzięki technologii NVIDIA G-SYNC wraz z Esports Mode. Monitor jest ponadto wyposażony w analizator opóźnień NVIDIA Reflex. Funkcje Acer LightSense, ColorSense i ProxiSense gwarantują optymalny wygląd monitora w każdym oświetleniu. Aby zapewnić komfort oglądania, funkcja BlueLightShield Pro zarządza długością fal intensywnego światła, selektywnie odfiltrowując światło niebieskie przy jednoczesnym zachowaniu dokładności odwzorowania barw na poziomie Delta E<1. Predator X28 to monitor gamingowy z certyfikatem TÜV Rheinland Eyesafe.

Ceny i dostępność:

  • Predator CG437K S będzie dostępny w Polsce od 21 listopada w cenie od 7199 zł
  • Predator X38 S będzie dostępny w Polsce  od 21 września w cenie od 9999 zł
  • Predator X28 będzie dostępny w Polsce  od 21 października w cenie od 5499 zł

Warto przy okazji wspomnieć, że Acer przedstawił technologię SpatialLabs, która przenosi  świat wirtualny w wymiar fizyczny. Zmienia stereoskopowe doświadczenia 3D w nowy, intuicyjny i innowacyjny sposób. Treści - dosłownie - unoszą się przed monitorem, co pozwala twórcom ocenić efekt swojej pracy w czasie rzeczywistym z każdej perspektywy i to bez konieczności używania specjalnych okularów. Producent także program Developer Program SpatialLabs dla programistów Unreal Engine, którzy chcą prezentować projekty z użyciem SpatialLabs. Osoby wybrane do udziału w programie otrzymają prototypowy laptop ConceptD SpatialLabs - pierwszy efekt nowego rozwiązania. Doświadczenie SpatialLabs polega na połączeniu funkcji śledzenia ruchów oczu, stereoskopowego wyświetlacza 3D i technologii renderowania w czasie rzeczywistym. Funkcja śledzenia ruchów gałek ocznych wykorzystuje zestaw kamer umieszczonych w górnej części urządzenia, które śledzą pozycję i ruchy głowy i oczu użytkownika.

Wyświetlacz prototypowego laptopa ConceptD SpatialLabs, który zostanie zapewniony uczestnikom programu dla deweloperów, obejmuje panel UHD 2D i układ ciekłokrystalicznych soczewek do stereoskopii połączony z nim optycznie w górnej części. Razem tworzą innowacyjny moduł, który można przełączać między trybem 2D i stereoskopowym widokiem 3D.   Takie połączenie umożliwia modułom przetwarzania graficznego wyświetlanie innego obrazu dla każdego oka użytkownika, co tworzy stereoskopowy efekt 3D, dzięki któremu obraz, można rzec, unosi się przed ekranem. Technologie renderowania w czasie rzeczywistym pozwalają twórcom na interakcję z modelami 3D podczas korzystania z aplikacji SpatialLabs Experience Center, weryfikację pracy w czasie rzeczywistym, usprawnienie prac projektowych i prezentowanie interaktywnych i immersyjnych projektów w stereoskopowym obrazie 3D.

Takie rozwiązanie technologiczne to dla twórców pracujących z treściami 3D rewolucja. Projektanci korzystają zwykle z wyświetlaczy 2D, które zapewniają jedynie ograniczone informacje o głębi trójwymiarowego obiektu czy sceny. SpatialLabs daje twórcom możliwość sprawdzenia w czasie rzeczywistym, jak prezentują się ich projekty. W przeszłości artyści zmuszeni byli wykonywać szereg szkiców z różnych perspektyw, aby mieć pewność, że odwzorowywane przez nich postaci będą mieć odpowiednie proporcje. Proces ten usprawniły komputery, ale ocena proporcji 3D na ekranie 2D jest utrudniona, wiele decyzji należało więc nadal podejmować intuicyjnie. Funkcja podglądu SpatialLabs Model Viewer eliminuje to ograniczenie dzięki innowacyjnemu, dodatkowemu wymiarowi pracy w intuicyjnej perspektywie 360 stopni, w której modele można obracać, przesuwać, a nawet “wyjmować z monitora” i przeanalizować pod każdym kątem. Nawet oglądanie modelu z jednej perspektywy zapewnia twórcy w przypadku stereoskopowego odwzorowania 3D o wiele więcej informacji niż w modelach 2D.

Możliwość obejrzenia własnej pracy w stereoskopowym obrazie 3D w skali 1:1 przyspiesza proces znajdowania błędów i zapewnia, że projekt w 3D jest zgodny z wyjściową koncepcją. Projektanci produktów mogą na przykład wykorzystać podgląd SpatialLabs Model Viewer, aby przekonać się, jak będzie wyglądać przedmiot, nad którym pracują, nim poświęcą czas i zasoby na jego wydrukowanie lub produkcję. Co więcej, takie funkcje jak możliwość zmiany tła HDRI modelu pozwalają na jego prezentację w naturalnym, realistycznym otoczeniu. Dzięki temu menedżerowie i członkowie zespołu mogą na każdym etapie projektu przedstawić dokładniejszą informację zwrotną, a klienci - łatwiej zwizualizować sobie docelowy efekt i przekonać się, czy jest on zgodny z ich oczekiwaniami.

SpatialLabs obsługuje także Unreal Engine - wyjątkowe narzędzie do tworzenia treści interaktywnych w czasie rzeczywistym, wykorzystywane przez deweloperów z różnych dziedzin do tworzenia i współtworzenia projektów. Aby pomóc im przekuć twory własnej wyobraźni na rzeczywistość, Acer zapewni deweloperom zakwalifikowanym do programu prototypowe laptopy ConceptD SpatialLabs na okres trzech miesięcy - bez żadnych opłat, w tym bez kosztów przesyłki. Zakwalifikowani do programu kandydaci będą mogli wykorzystywać dostarczone urządzenia do tworzenia projektów w Unreal Engine, a w zamian za to pozwolą Acer na ich demonstrowanie i prezentowanie przez okres jednego roku. Podczas procesu twórczego gromadzone będą informacje zwrotne od użytkowników, które - wraz z wynikami rozmów z nimi - posłużą celom korporacyjnym, w tym rozwojowi produktu. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o aplikowanie tutaj. Zgłoszenia można składać do 30 czerwca 2021 r. - po upływie tego terminu firma Acer nawiąże kontakt z wybranymi kandydatami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer prezentuje nowe monitory gamingowe z serii Predator. Producent ujawnił technologię SpatialLabs

 0