Acer zapowiada nowe high-endowe monitory, w tym swój pierwszy model z HDMI 2.1

Acer zapowiada nowe high-endowe monitory, w tym swój pierwszy model z HDMI 2.1

Acer rozpoczyna rok od zapowiedzi nowych monitorów, które powinny zainteresować graczy szukających modeli o wysokich rozdzielczościach i jednocześnie częstotliwościach odświeżania, ale również posiadaczy nowych konsol, a to za sprawą obecności portu HDMI 2.1. Zacznijmy od modelu Nitro XV282K KV, czyli 28-calowego monitora 4K z panelem IPS o odświeżaniu 144 Hz. Zastosowany tu port HDMI 2.1 pozwala na uzyskanie nieskompresowanego obrazu 4K przy odświeżaniu do 120 Hz (HDMI 2.0 pozwala w takim przypadku tylko na 60 Hz) i jeśli chcemy uzyskać 144 Hz, to musimy sięgnąć po DisplayPort (lub pogodzić się z kompresją). Obecność HDMI 2.1 sprawia, że Nitro XV282K KV mogą zainteresować się właściciele PS5 i Xbox Series X. Oczywiście nie zabrakło tu również wsparcia dla AMD FreeSync Premium z LFC, a producent chwali się, że matryca zapewnia 90% pokrycia dla standardu DCI-P3. Monitor trafi do sprzedaży w maju w cenie 899 USD.     

Acer rozpoczyna rok od zapowiedzi nowych monitorów, które powinny zainteresować graczy szukających modeli o wysokich rozdzielczościach i jednocześnie częstotliwościach odświeżania.

Co ciekawe jednak, dwa nowe monitory z wyższej serii Predator nie doczekały się HDMI 2.1, tak jak model Nitro. Mowa tu o 27-calowym Predatorze XB273U NX i 31,5-calowym Predatorze XB323QK NV. Przy rozdzielczości 1440p oferowanej przez ten pierwszy model, HDMI 2.1 jednak nie jest niezbędne. Ten monitor pochwalić może się wsparciem ze strony analizatora opóźnień od NVIDII (Reflex Latency Analyzer). Jest to rozwiązanie łączące hardware i software, którego celem jest zredukowanie input laga nawet o 50% (więcej na ten temat TUTAJ). Co więcej, XB273U otrzymał bardzo wysokie odświeżanie, ponieważ bazowo wynosi ono 240 Hz, ale można je podkręcić do 275 Hz (co ciekawe Reflex Latency Analyzer dotychczas dostępny był w jedynie modelach oferujących 360 Hz). Do tego zastosowana tu matryca IPS oferować ma czas reakcji na poziomie 0,5 ms w standardzie GTG. Nie zabrakło tu także wsparcia dla HDR (VESA DisplayHDR 400), a matryca zapewniać ma aż 95% pokrycia standardu DCI-P3. Calosci dopelnia zaś podświetlenie RGB na tylnym panelu. Premiera w maju, a cena zaczynać ma się od 1099 USD. 

Ostatnia z nowości, czyli 31,5-calowy Predator XB323QK NV, wyposażona została w 31,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli). Tutaj także znajdziemy panel IPS o wysokiej częstotliwości odświeżania (144 Hz), a graczy powinna ucieszyć także kompatybilność z G-Sync od NVIDII. Poza tym, jak na tej klasy sprzęt przystało, otrzymujemy obsługę HDR, choć na bardzo podstawowym poziomie (DisplayHDR 400) oraz wysokie pokrycie przestrzeni kolorów DCI-P3 (90%). Ten model również trafi na sklepowe półki w maju, a jego cena to 1199 USD.  

  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer zapowiada nowe high-endowe monitory, w tym swój pierwszy model z HDMI 2.1

 0