Acer zapowiada nowe monitory (w tym IPS 4K 144 Hz) i futurystyczny fotel

Acer zapowiada nowe monitory (w tym IPS 4K 144 Hz) i futurystyczny fotel

Dzisiejszy dzień to przedbiegi oficjalnego startu IFA 2018, czyli największych targów elektroniki użytkowej w Europie. Swoje nowe produkty zaprezentowała właśnie firma Acer, a nas najbardziej zaciekawiły nowe urządzenia należące do gamingowych marek Predator i Nitro. Tajwański producent przywiózł bowiem ze sobą całą gamę nowości, w tym monitory dla graczy, ale również nowoczesny i bardzo futurystyczny fotel oraz kompletny zestaw akcesoriów gamingowych.

Acer pochwalił się nowymi produktami z gamingowych marek Predator i Nitro, w tym imponującym monitorem 4K 144 Hz oraz futurystycznym fotelem dla graczy. 

Acer zapowiada nowe monitory (w tym IPS 4K 144 Hz) i futurystyczny fotel

Monitor Predator XB273K to najciekawszy model spośród zaprezentowanych przez Acera, ponieważ otrzymujemy tu panel o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli), wysokiej częstotliwości odświeżania wynoszącej 144 Hz, a nie zabrakło tu także wsparcia dla technologii NVIDIA G-SYNC, która eliminuje rozrywanie obrazu. Wykorzystana tu matryca IPS pochwalić może się wsparciem dla szerokiej palety barw, wykorzystującym 90% przestrzeni kolorów DCI-P3. Warto też wspomnieć o VESA Display HDR 400, choć jest to najbardziej podstawowy poziom obsługi szerokiego zakresu tonalnego certyfikowanego przez VESA. Poza tym, producent zapewnia, że osłony monitora sprzyjają koncentrowaniu się na grze, natomiast konstrukcja podstawki Acer ErgoStand pozwala grającemu na komfortową zmianę pozycji i ustawianie wysokości dla zwiększenia komfortu widzenia. XB273K zaprojektowano tak, aby być chronić nasz wzrok, dlatego wyposażono go w AcerVisionCare - komplet technologii chroniących oczy w czasie wielogodzinnego grania. Monitor Predator XB273K będzie dostępny w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku w cenie 6499 zł.

Acer zapowiada nowe monitory (w tym IPS 4K 144 Hz) i futurystyczny fotel

Kolejna z nowości to 27-calowy monitor Acer Nitro XV273K, który wyposażono w ekran 4K o wysokiej częstotliwości odświeżania 144 Hz, a także technologię AMD Radeon FreeSync, dzięki której jest on zsynchronizowany z kartą graficzną komputera, co eliminuje rozrywanie obrazu i minimalizuje opóźnienia. Pochwalić trzeba też niski czas reakcji plamki, wynoszący tylko 1 ms, co możliwe było m.in. dzięki zintegrowaniu Visual Response Boost (VRB), które niweluje niedoskonałości w szybko następujących po sobie obrazach. Nowy monitor Nitro XV273K monitor posiada również certyfikację HDR VESA DisplayHDR 400, co zapewnia lepszy kontrast oraz żywsze i bardziej dynamiczne kolory. Zastosowano tu również technologie Acer VisionCare i ComfyView, które minimalizują zmęczenie oczu, a nie mogło zabraknąć też uchwytu VESA, dzięki czemu monitory mogą być powieszone na  ścianie, zwalniając tym samym przestrzeń na biurku. Dodatkowo wykorzystano tu konstrukcję typu ZeroFrame.

Acer zapowiada nowe monitory (w tym IPS 4K 144 Hz) i futurystyczny fotel

Urządzenie jest dostępne w trzech konfiguracjach, różniących się nie tylko rozdzielczością, ale i typem panelu:

  • Nitro XV3 - Nitro XV273K P (IPS, 27cali UHD 144Hz, DCI-P3 90% WCG)
  • Nitro XV2 - Nitro XV272U P (IPS, 27cali WQHD 144Hz, DCI-P3 95% WCG)
  • Nitro XF2 - Nitro XF272U P (TN, 27cali WQHD 144Hz, DCI-P3 90% WCG)

Ceny i dostępność:

  • Monitor Nitro XV273K P będzie dostępny w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku w cenie 4299 zł.
  • Monitor Nitro XV272U P będzie dostępny w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku w cenie 2199 zł.
  • Monitor Nitro XF272U P będzie dostępny w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku w cenie 1699 zł.

Acer zapowiada nowe monitory (w tym IPS 4K 144 Hz) i futurystyczny fotel

Acer zapowiedział też niezwykle ciekawy gamingowy fotel o nazwie Predator Thronos. Ten wygląda bardziej jak kokpit futurystycznego statku lub sprzęt, który znaleźć można w salonach gier niż typowy mebel. Thronos posiada stalową konstrukcję o wysokości 1,5 metra i jest dostępny w dwutonowej czerni, wzbogaconej o dodatki koloru białego bądź niebieskiego. Fotel jest wyposażony w funkcje znane do tej pory z kontrolerów do gier i reaguje na wydarzenia poprzez drgania. Posiada możliwość regulacji i ergonomiczną konstrukcję, oparcie na stopy oraz możliwości przechylenia do 140 stopni. Znajdziemy tu też uchwyty na trzy 27-calowe monitory oraz przestrzeń dla komputera Predator. Fotel wydaje się być idealnym kompanem dla symulatora lotów, ale zapewne sprawdzi się też we wszelkich innych tytułach, szczególnie dla graczy posiadających 3-monitorowy zestawy. Niestety nie znamy jeszcze ceny Predator Thronos, ale można być pewnym, że tanio nie będzie.

Acer zapowiada nowe monitory (w tym IPS 4K 144 Hz) i futurystyczny fotel

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer zapowiada nowe monitory (w tym IPS 4K 144 Hz) i futurystyczny fotel

 0