Achilles: Legends Untold - Polacy tworzą grę inspirowaną Dark Souls i Diablo

Achilles: Legends Untold - Polacy tworzą grę inspirowaną Dark Souls i Diablo

Na horyzoncie pojawiła się nowa produkcja znad Wisły, zatytułowana Achilles: Legends Untold. Odpowiada za nią toruńskie studio Dark Point Games. To debiut rodzimego dewelopera.

Achilles: Legends Untold będzie RPG-iem akcji inspirowanym cyklami Dark Souls oraz Diablo, osadzonym w świecie greckich mitów. W grze wcielimy się w tytułowego wojownika i weterana wojny trojańskiej, by wyruszyć w podróż przez starożytne krainy, a na koniec stoczyć walkę z samym Aresem. Naszym zleceniodawcą będzie sam Hades, a pomocnikiem - Hefajstos, który wykuje dla nas oręż, gdy tylko dostarczymy mu odpowiednie surowce. Autorzy zapowiadają, że ich debiutancka produkcja powinna przypaść do gustu zarówno weteranom podgatunku soulslike, jak i nowicjuszom, którzy nie będą musieli wykonywać najbardziej wymagających, opcjonalnych zadań.

Dark Point Games zapowiedziało Achilles: Legends Untold. Gra toruńskiego dewelopera będzie RPG-iem akcji inspirowanym takimi przebojami, jak Dark Souls i Diablo.


Achilles: Legends Untold skoncentruje się na walce. Wrażenia z toczonych pojedynków będą różne w zależności od dobranego oręża. Do naszego stylu gry dobierzemy także umiejętności głównego bohatera, które odblokujemy z czasem, awansując na kolejne poziomy doświadczenia. Ciekawie zapowiada się autorski system Group AI Action, w skrócie - GAIA. To zbiór algorytmów sztucznej inteligencji, który pozwoli naszym przeciwnikom na bardziej zaawansowaną współpracę. Autorzy chcą w ten sposób zwiększyć poziom trudności, jak również immersję.

Na razie wiadomo, że Achilles: Legends Untold powstaje z myślą o pecetach. W pierwszym kwartale przyszłego roku gra ma trafić do programu Steam Early Access. Dark Point Games nie podało jeszcze przewidywanej daty premiery. Nie wiadomo też, czy w przyszłości Achilles: Legends Untold ma szansę trafić na konsole. Możliwe, że najpierw zagramy w niego na komputerach, a losy późniejszej konwersji na PlayStation oraz Xboksy będą zależeć od zainteresowania i liczby sprzedanych kopii.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Achilles: Legends Untold - Polacy tworzą grę inspirowaną Dark Souls i Diablo

 0