Activision Blizzard miało paść ofiarą cyberataku. Do sieci wyciekły informacje o Call of Duty

Activision Blizzard miało paść ofiarą cyberataku. Do sieci wyciekły informacje o Call of Duty

W grudniu zeszłego roku podobno doszło do kradzieży danych Activision Blizzard. Na liście znajdują się poufne dokumenty i harmonogram związany z serią Call of Duty. Medialne doniesienia potwierdził dziennikarz Tom Henderson.

Dziś pojawiła się niepokojąca informacja jakoby Activision Blizzard padło ofiarą ataku phishingowego. Wśród wykradzionych danych znajduje się m.in. harmonogram wydawniczy serii Call of Duty na 2023 rok, co jest ogromną skarbnicą wiedzy dla fanów marki. Jak podaje vx-underground do ataku doszło na firmowym Slacku. Chociaż wydawca nie skomentował tych doniesień, ich prawdziwość potwierdził insider Tom Henderson, który zapoznał się z przejętymi dokumentami i dodatkowo bazuje na swoich źródłach. Według dziennikarza hakerzy przejęli konto osoby z działu HR. Z dokumentów wynika, że nowe sezony będą startować mniej więcej co 3 miesiące, a gracze dostaną siedem map głównych w tym przeróbki starszych lokacji. Do tego zaplanowano wydarzenie „Haunting of Saba” na Halloween, wprowadzenie jednego licencjonowanego operatora w każdym sezonie i dalsze kooperacje ze znanymi osobami oraz markami.

Activision Blizzard podobno w grudniu padło ofiarą ataku phishingowego.

Pojawi się więcej zadań Spec Ops, wydarzeń 1. poziomu czy rajdów, a także jedna mała mapa w sezonie 4. i minimum 240 zestawów przedmiotów kosmetycznych (70 na sezon). Tak wyglądają plany Activision na Call of Duty w tym Warzone 2.0 na 2023 rok. Oprócz tego skradzione przez hakerów informacje ujawniają Project Jupiter, co może wskazywać na nową odsłonę serii, która powinna zadebiutować w bieżącym lub przyszłym roku. Przypomnijmy, że deweloperzy rozwijali DLC do Modern Warfare 2, lecz produkcja urosła do takiej skali, że ma zostać wydana jako oddzielny produkt premium.

Warto również zauważyć, że ponieważ naruszenie to miało miejsce 4 grudnia (przy czym Activision milczy na ten temat), informacje zawarte w harmonogramie mogły ulec zmianie i np. są już nieaktualne. Do tego Activision nie odniósł się do całej sprawy, więc tym bardziej warto podchodzić do wszystkiego z dystansem. Z drugiej strony również Insider-Gaming potwierdza autentyczność ataku phishingowego mającego miejsce parę miesięcy temu.

Harmonogram sezonów Call of Duty w 2023 roku:

  • Sezon 3: 15 marca – 15 maja
  • Sezon 4: 15 maja – 16 lipca
  • Sezon 5: 17 lipca – 14 września
  • Sezon 6: 15 września – 8 listopada
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision Blizzard miało paść ofiarą cyberataku. Do sieci wyciekły informacje o Call of Duty

 0