Activision pozywa Reddit w sprawie przecieku z Call of Duty: Warzone

Activision pozywa Reddit w sprawie przecieku z Call of Duty: Warzone

Tryb battle royale, który miał pojawić się w Call of Duty: Modern Warfare pozostawał dość pilnie strzeżoną tajemnicą w związku z czym graczom pozostawały jedynie domysły. Wiele zmieniło się niedawno za sprawą udostępnionej na Reddit przez jednego z użytkowników forum grafiki prezentującej żołnierzy stojących na rozbitym helikopterze. Sprawie z pewnością nie pomogły wcześniejsze przecieki dotyczące wspomnianego wariantu rozgrywki, zgodnie z którymi miał on być całkowicie oddzielną i co ważne darmową produkcją, chociaż w tym przypadku posiadacze podstawowego Modern Warfare nie pozostaliby na lodzie dostając bezpłatną aktualizację. Najwidoczniej jednak post użytkownika Assyrian2410 przelał czarę goryczy bowiem Activision domaga się od administracji Reddit ujawnienia danych osobowych autora najnowszego przecieku. Sprawa trafiła nawet do sądu w Kalifornii, z kolei z dokumentów wynika, że doszło do naruszenia praw autorskich.

Activision domaga się od Reddit ujawnienia danych osobowych użytkownika, który umieścił na forum grafikę dotyczącą battle royale w najnowszym Call of Duty.

Reddit ma czas najpóźniej do 29 lutego, aby przekazać Activision odpowiednie informacje o autorze tematu. Na ten moment firma nie skomentowała roszczeń Actvision więc nie wiadomo czy zdecydują się spełnić żądania wydawcy. Jeśli jednak dane osobowe autora przecieku, który błyskawicznie usunął wątek na Reddit ostatecznie trafią do zainteresowanego wówczas najpewniej czeka go dość kiepski okres związany z pozwem oraz sprawą sądową. Natomiast jeśli chodzi o Warzone, bo tak nazywa się ów tryb, to powinien on zadebiutować w przyszłym miesiącu. Sam system postępów Warzone będzie powiązany z rozwiązaniem dostępnym w głównej wersji gry, z kolei wszelkie przedmioty odblokowane w Karnecie Bojowym pojawią się też w oddzielnej opcji rozgrywki. Podobnie jak w innych battle royale tu również nie zabraknie elementu zmniejszającego obszar mapy, który zmusza uczestników potyczki do przemieszczania się, zaś w Warzone funkcję tę pełni chemiczny gaz.

Dodatkowo sama mapa ma być dwukrotnie większa niż w trybie Blackout natomiast miejscówka to połączenie kilku znanych z Modern Warfare lokacji. Activision liczy, że Warzone z racji modelu dystrybucji odniesie sukces na miarę Call of Duty: Mobile, który będzie dużo większy niż w przypadku nieco zapomnianego dziś wariantu zabawy Blackout obecnego w Call of Duty: Black Ops IV. Bez wątpienia Modern Warfare mimo pewnej krytyki zdołał odnieść spory sukces bijąc na głowę poprzedników pod względem liczby rozegranych przez graczy godzin wynoszący 500 mln oraz 300 milionów rozegranych potyczek. Ponadto do grudnia ubiegłego roku produkcja wygenerowała 1 miliard dolarów przychodu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision pozywa Reddit w sprawie przecieku z Call of Duty: Warzone

 0