Call of Duty: Modern Warfare to najpopularniejszy CoD tej generacji

Call of Duty: Modern Warfare to najpopularniejszy CoD tej generacji

Okazuje się, że decyzja o reboocie podserii Modern Warfare w ramach Call of Duty była strzałem w dziesiątkę, ponieważ tegoroczna odsłona bije kolejne rekordy, nie tylko finansowe, ale i zaangażowania ze strony graczy. Activision pochwaliło się bowiem, że Call of Duty: Modern Warfare jest najbardziej ogrywaną odsłoną serii dla całej obecnej generacji konsol, czyli od 2012 roku. Wydawca zapowiadał już wcześniej, że nowe Modern Warfare bije poprzedników pod względem liczby rozegranych godzin, liczby godzin przypadających na gracza czy liczby graczy na dzień. Widać więc, że powrót do korzeni i odejście od futurystycznych klimatów okazało się być słuszną decyzją, ponieważ podobne zainteresowanie notowane było w trakcie największych lat świetności marki Call of Duty.

Modern Warfare bije poprzedników pod względem liczby rozegranych godzin, liczby godzin przypadających na gracza czy liczby graczy na dzień.

To jednak nie wszystko, ponieważ ten pierwszoosobowy shooter osiągnął jeszcze jeden bardzo imponujący kamień milowy, który potwierdza jego komercyjny sukces. Gra wygenerowała już bowiem przeszło 1 mld przychodu ze sprzedaży na całym świecie. Jeśli dołożymy do tego przeszło 500 mln godzin rozgrywki w mutliplayerze od momentu premiery oraz blisko 300 mln rozegranych meczów, to chyba nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z ogromnym hitem. Twórcy zapewne zrobią wszystko, by podtrzymać to zainteresowanie przynajmniej do premiery kolejnej odsłony serii, więc przez najbliższy rok spodziewać możemy się licznych dodatków do mutliplayera. Twórcy już udostępnili pierwsze darmowe DLC do Call of Duty: Modern Warfare, a wkrótce otrzymać mamy kolejne.       

Call of Duty: Modern Warfare było także nominowane w kilku kategoriach do nagród The Game Awards 2019 i zgarnęło statuetkę za najlepsze udźwiękowienie. Jeśli zaś chodzi o osiągnięcia, to wiceprezes i generalny menadżer Call of Duty, Byron Beede, stwierdził, że „wspaniale jest widzieć reakcję fanów na ciężką pracę ich zespołów deweloperskich, przewodzonych przez Infinity Ward. „Gracze już świetnie się bawią przy grze, ale nie spoczywamy na laurach i zamierzamy dostarczać nową zawartość” - dodał. Trzeba przyznać, że nam nowe Call of Duty mocno przypadło do gustu, a gra potrafi urzec także od strony technicznej, choćby za sprawą implementacji ray tracingu na PC. TUTAJ możecie zapoznać się z naszą analizą śledzenia promieni w grze Call of Duty: Modern Warfare.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare to najpopularniejszy CoD tej generacji

 0