Activision przeprowadziło falę banów w Call of Duty: Vanguard i Warzone

Activision przeprowadziło falę banów w Call of Duty: Vanguard i Warzone

Call of Duty: Vanguard i Warzone posiadają nowe zabezpieczenie przed cheaterami. Teraz deweloperzy pochwalili się skutecznością Ricochet zdradzając ilu graczy zostało zablokowanych we wtorek.

Cheaterzy dali się we znaki szczególnie graczom Call of Duty: Warzone, za co w pewnym stopniu należy winić poprzednie zabezpieczenie, dlatego też zdecydowano o implementacji nowego narzędzia. W pierwszej kolejności Ricochet od Raven Software otrzymał CoD: Vanguard a dopiero później po aktualizacji integrującej obie gry również Warzone. Oficjalny profil Call of Duty na Twitterze ogłosił wczoraj, że we wtorek zbanowano 48 tysięcy cheaterów. Twórcy, chcąc uporać się z botami oraz cheaterami co jakiś czas przeprowadzają większe akcje banowania kont na stałe lub czasowo zależnie od przewinienia. Chociaż jest to jakiś sukces, to wpis autorów zebrał różne odpowiedzi m.in. od ludzi uważających, że zostali ukarani niesłusznie.

Twórcy Call of Duty zbanowali we wtorek 48 tysięcy cheaterów.

Jedni piszą, że anti-cheat jest nieskuteczny skuteczny w walce z oszustami w konsekwencji serwery Call of Duty przepełnione są graczami lecącymi na zakazanych wspomagaczach. Inni z kolei skarżą się, że dostali permanentnego bana bez żadnego powodu (najpewniej chodziło tu o wykorzystywanie błędów produkcji). O dziwo nie brak użytkowników broniących oszustów, którzy twierdzą, że gdy ktoś kupił grę to może w nią grać tak jak chce. Cóż Activision walczy z cheaterami od dawna, aczkolwiek ciężko aktualnie ocenić czy Ricochet przyczyni się do znaczącego zmniejszenia liczby oszustów na serwerach.

O tym, że cheatowanie w grach Call of Duty nie popłaca świadczy polityka Activision, zakładająca wykluczenie graczy łamiących regulamin nie tylko z najnowszych, ale również przyszłych odsłon serii. Jeżeli więc ktoś zostałby przyłapany na cheatowaniu w Modern Warfare czy Vanguardzie to dostałby bana na przyszłoroczną i każdą inną produkcję. Z pewnością zniechęci to niektórych do oszukiwania, ale wraz takie osoby będą pojawiać się w grze.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision przeprowadziło falę banów w Call of Duty: Vanguard i Warzone

 0