Age of Empires IV - studenci uniwersytetu w Arizonie otrzymają punkty naukowe za granie

Age of Empires IV - studenci uniwersytetu w Arizonie otrzymają punkty naukowe za granie

Gry komputerowe bawią, ale także uczą czego przykładem jest Age of Empires IV. Strategia czasu rzeczywistego, która zadebiutowała w 2021 roku zwróciła na siebie uwagę amerykańskiego uniwersytetu.

Age of Empires IV jest obecny na uniwersytecie w Arizonie w ramach współpracy z Microsoftem. Władze uniwersytetu zorganizowały kurs Illuminated History Experience, dzięki któremu studenci mogą uzyskać nieco punktów naukowych za interakcję ze "specjalnymi treściami edukacyjnymi" poprzez granie w Age of Empires IV. Oferta jest kierowana do wszystkich osób - zarówno obecnych, jak i przyszłych studentów na miejscu oraz przez internet w University of Arizona Online. Punkty zostaną przyznane za granie we wspomnianą produkcję. Microsoft uważa, że tytuł pomoże studentom nabyć wiedzę o epokach historycznych.

Studenci uniwersytetu w Arizonie mogą uzyskać punkty naukowe za granie w grę Age of Empires IV w ramach kursu Illuminated History Experience.

Kurs jest prowadzony przez profesora historii, znawcy średniowiecza Paula Millimana oraz profesor historii rzymskiej i kierowniczki wydziału Alison Futrell, którzy wydają się być pasjonatami gier. Wielką entuzjastką całego wydarzenia jest bez wątpienia Futrell. Wyraziła ona zadowolenie z krótkich dokumentów towarzyszących grze i zdaniem kobiety wzbogacają całą rozgrywkę. Age of Empires IV to kolejna odsłona zapoczątkowanej pod koniec lat 90. serii. Akcję czwórki umieszczono w średniowieczu, a samą fabułę podzielono na cztery kampanie.

Warto wspomnieć, że prawie dwa lata temu polski rząd zapowiedział wpisanie gry This War of Mine autorstwa 11 bit studios na listę lektur nieobowiązkowych. To niecodzienny przypadek na rodzimym podwórku, gdy gra może być lekturą szkolną. Autorzy zapowiedzieli, że ich produkcja będzie dostępna dla wszystkich szkół średnich bez opłat. Oczywiście nim tak się stanie minie długa droga, ponieważ gra musi wpierw uzyskać pozytywną opinię psychologów i profesorów odpowiedzialnych za dobór treści do programu szkolnego.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Age of Empires IV - studenci uniwersytetu w Arizonie otrzymają punkty naukowe za granie

 0