Nowe PS Plus - oto odpowiedź Sony na Xbox Game Passa. Znamy ceny subskrypcji

Nowe PS Plus - oto odpowiedź Sony na Xbox Game Passa. Znamy ceny subskrypcji

Xbox Game Pass będzie miał konkurenta. Sony potwierdziło medialne spekulacje i oficjalnie przedstawiło odpowiedź na platformę Microsoftu. Poznaliśmy plany subskrypcji, a także ceny.

Sony ogłosiło dziś nową wersję PlayStation Plus, która stanowi połączenie dwóch usług - PS Plus oraz PS Now. Abonament pozwala na granie przez sieć w gry wieloosobowe, a także daje dostęp do katalogu produkcji, które zainstalujemy na dysku urządzenia lub uruchomimy w chmurze. PlayStation Plus Essential kosztuje 9,99 USD miesięcznie i zawiera te same profity co PS Plus, czyli możliwość zabawy przez internet, darmowe tytuły, rabaty oraz przechowywanie zapisów z gier w chmurze. PlayStation Plus Extra to nowy poziom oferujący wszystko to, co podstawowy PlayStation Plus, ale jednocześnie posiadający ważną nowość - bibliotekę 400 gier na PS4 i PS5. Jest to odpowiedź na Xbox Game Passa. PlayStation Plus Extra wyceniono na 14,99 USD miesięcznie.

Nowe PS Plus to odpowiedź na Xbox Game Passa.

Ostatni poziom subskrypcji na liście to PlayStation Plus Premium, kosztujący 17,99 USD miesięcznie. Opcja Premium obejmuje te same korzyści co Essential i Extra, lecz zawiera 340 dodatkowych gier, w tym wybrane tytuły na PS3, przesyłane strumieniowo w chmurze. Pojawi się katalog klasycznych gier dostępnych zarówno w opcjach przesyłania strumieniowego, jak i pobierania, w tym oryginalne gry na PlayStation, PS2 i PSP. W ramach Premium dostępne będą również ograniczone czasowo wersje próbne gier, dzięki czemu właściciele PlayStation będą mogli wypróbować produkcje, zanim je kupią. W momencie premiery nowych planów abonamentowych na start zagramy m.in. w: Death Stranding, God of War, Marvel's Spider-Man, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 i Returnal. Pełna lista propozycji zostanie przedstawiona niebawem.

Czy do PS Plus trafią produkcje premierowe? Wiemy, że Microsoft dodaje do Game Passa tego rodzaju pozycje, aczkolwiek Sony nie pójdzie drogą konkurenta. Jim Ryan, szef japońskiego przedsiębiorstwa wykluczył przynajmniej na razie, iż debiutujące tytuły trafią jednocześnie do PS Plus. Ryan stwierdził, że w takim przypadku gry firmy mogłyby ucierpieć. "Jeżeli chodzi o umieszczanie naszych gier na tej lub jakiejkolwiek innej platformie na premierę... Dobrze wiecie, że nie jest to dobra droga, którą podążyliśmy w przeszłości. Uważamy, iż gdybyśmy mieli zrobić to z grami tworzonymi w PlayStation Studios, ten samonapędzający się cykl zostałby przerwany" - uważa Ryan. Nowy PS Plus będzie dostępny w czerwcu najpierw w Azji, a następnie w Ameryce Północnej, Europie i reszcie świata.

PlayStation Plus Essential:

 • Dwie gry do pobrania w miesiącu
 • Ekskluzywne zniżki
 • Przechowywanie zapisanych gier w chmurze
 • Dostęp do sieciowej gry wieloosobowej
 • Nie ma żadnych zmian dla obecnych członków PlayStation Plus na tej warstwie.
 • Cena: €8.99 miesięcznie / €24.99 kwartalnie  / €59.99 rocznie 

PlayStation Plus Extra:

 • Zapewnia wszystkie korzyści z poziomu PlayStation Plus Essential
 • Dodaje katalog nawet 400 najprzyjemniejszych gier na PS4 i PS5 - w tym przebojowe hity z katalogu PlayStation Studios i od partnerów zewnętrznych. Gry na poziomie Extra można pobierać do gry.
 • Cena: €13.99 miesięcznie / €39.99 kwartalnie / €99.99 rocznie 

PlayStation Plus Premium:

 • Zapewnia wszystkie korzyści z poziomów PlayStation Plus Essential i PlayStation Plus Extra.
 • Dodaje do 340 dodatkowych gier, w tym:
   - Gry na PS3 dostępne za pośrednictwem strumieniowego przesyłania w chmurze
   - Katalog ukochanych klasycznych gier z oryginalnych generacji PlayStation, PS2 i PSP, dostępnych zarówno w opcjach strumieniowego przesyłania, jak i do pobierania.
 • Oferuje dostęp do strumieniowego przesyłania w chmurze oryginalnych gier z PlayStation, PS2, PSP i PS4 oferowanych na poziomach Ekstra i Premium na rynkach**, na których PlayStation Now jest obecnie dostępne. Klienci mogą strumieniować gry za pomocą konsol PS4 i PS5 oraz komputerów PC.
 • Na tym poziomie oferowane będą również ograniczone czasowo wersje próbne gier, dzięki czemu klienci będą mogli wypróbować wybrane gry przed zakupem.
  Cena: €16.99 miesięcznie / €49.99 kwartalnie / €119.99 rocznie

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe PS Plus - oto odpowiedź Sony na Xbox Game Passa. Znamy ceny subskrypcji

 0