Nintendo zażądało usunięcia skanów poradnika do gry Super Mario 64

Nintendo zażądało usunięcia skanów poradnika do gry Super Mario 64

Super Mario 64 Complete Clear Guide Book to poradnik do gry Super Mario 64 wydany pierwotnie w Japonii, którego kupienie jest dziś niemal niemożliwe. Tymczasem Nintendo zażądało usunięcia skanów poradnika z internetu.

Dział prawny Nintendo jest dość agresywny, a teraz zażądał usunięcia z sieci skanów poradnika do gry Super Mario 64. Super Mario 64 Complete Clear Guide Book jest poradnikiem wydanym w 1996 roku w Japonii, który nie trafił na Zachód. Materiał skupia się na przeszłości głównego bohatera serii gier Nintendo, który zawiera nie tylko porady dotyczące przejścia produkcji, ale również trójwymiarowy dioram służący za mapy poziomów. Tym, co czyni książkę wyjątkową to fakt, że praktycznie nie da się jej kupić na rynku. Od dawna zdobycie poradnika pozostaje trudną sztuką i jedynym wyjściem jest szukanie egzemplarza w serwisach aukcyjnych, który na dodatek kosztuje krocie. Skany poradnika były natomiast dostępne w internecie a dokładniej na stronie archive.org.

Nintendo zażądało usunięcia skanów poradnika Super Mario 64 Complete Clear Guide Book.

Nintendo zażądało usunięcia skanów poradnika do gry Super Mario 64

Trafiły tam za darmo, więc autorzy skanów nie zarabiali na tym przedsięwzięciu ani centa tak jak zresztą Nintendo. Producentowi nie przeszkadzają aukcje internetowe, ale dział prawny producenta konsol przyczepił się do tego, że materiały trafiły na wymieniony portal. Prawnicy Nintendo powołując się na prawa autorskie, zażądali usunięcia skanów Super Mario 64 Complete Clear Guide Book z sieci. Wolę amerykańskiego oddziału Nintendo spełnił serwis archive.org, który skasował skany. "Tak naprawdę nie wiem, czy Nintendo of America ma cokolwiek wspólnego z licencjonowanym przez Nintendo of Japan przewodnikiem, ale w praktyce nie mogę walczyć z działem prawnym Nintendo. To niesamowicie rozczarowujące" - powiedział CFVG, autor skanów rozczarowany postawą firmy.

Jakiś czas temu ​Gary Bowser, przedstawiciel grupy Team Xecuter, który był najbardziej rozpoznawalnym członkiem trudzącym się w łamaniu zabezpieczeń w grach wideo w tym konsol został skazany na 40 miesięcy więzienia, a także 4,5 mln USD grzywnę za łamanie zabezpieczeń do konsol m.in. Nintendo Switch. Grupa hakowała również Nintendo Entertainment System Classic Edition, Nintendo 3DS, Nintendo Switch, Sony PlayStation Classic i Microsoft Xbox.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo zażądało usunięcia skanów poradnika do gry Super Mario 64

 0