AI od Google (Bard) podała złą odpowiedź w trakcie prezentacji. Nagranie zdjęto

AI od Google (Bard) podała złą odpowiedź w trakcie prezentacji. Nagranie zdjęto

Google dołączył do "bitwy sztucznej inteligencji". Firma stworzyła eksperymentalną konwersacyjną usługę AI o nazwie Bard. Jak się okazało, pośpiech nie jest dobrym wyjściem, zwłaszcza w przypadku tak zaawansowanych projektów. W trakcie prezentacji, Bard podał niepoprawną odpowiedź. Informacja szybko rozeszła się po sieci. Google finalnie usunął nagranie z YouTube.

Rewolucja wywołana przez ChatGPT dzieje się na naszych oczach. Wprowadzenie przez OpenAI tego potężnego narzędzia wywołało ogromne zainteresowanie wśród użytkowników oraz niepokój w zarządach niektórych firm. Microsoft dostrzegł w sztucznej inteligencji szansę na rozwój. Wyszukiwarka Bing, tak samo jak przeglądarka Edge, ma być zintegrowana ze zmodyfikowaną wersją ChatGPT. To może zauważalnie zmienić rozkład sił, czego najpewniej obawia się Google. Gigant odpowiedzialny za najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową na świecie nie zamierza ustępować. Firma ujawniła eksperymentalną konwersacyjną usługę AI o nazwie Bard. Bazuje ona na modelu językowym Google for Dialogue Applications (LaMDA). Google udostępnił film z prezentacją możliwości swojego nowego narzędzia.

W ramach pokazu, Bard został zapytany o nowe odkrycia Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Jako odpowiedź podał, że teleskop był odpowiedzialny za zrobienie pierwszych zdjęć egzoplanety, co jest błędem.

W ramach pokazu, Bard został zapytany o nowe odkrycia Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Jako odpowiedź podał, że teleskop był odpowiedzialny za zrobienie pierwszych zdjęć planety spoza Układu Słonecznego, co jest błędem. Nagranie szybko zyskało na popularności. W rezultacie, film został zdjęty z platformy YouTube, co również wywołało komentarze. 

Google będzie chciał jak najszybciej wprowadzić swoje narzędzie bazujące na AI. Może jednak okazać się, że Bard będzie potrzebował jeszcze trochę czasu, aby wydać go w pełnoprawnej wersji. Co sądzicie o wyszukiwaniu informacji za pomocą chatbotów, wesprą one znane nam dziś rozwiązania, czy w pełni je zastąpią?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AI od Google (Bard) podała złą odpowiedź w trakcie prezentacji. Nagranie zdjęto

 0