Akcje NVIDII szybują w górę. Udział ma w tym ChatGPT

Akcje NVIDII szybują w górę. Udział ma w tym ChatGPT

Popularność ChatGPT oraz innych rozwiązań AI znacząco przyczyniła się do wzrostu zainteresowania kartami graficznymi NVIDII stworzonymi do obliczeń związanych właśnie ze sztuczną inteligencją. Akcje firmy wzrosły aż o 40% w ciągu jednego miesiąca. Jak podaje Bloomberg, CEO NVIDII, Jensen Huang, dodał do swojego majątku aż 5,1 miliarda dolarów.

Prawdopodobnie większość z was słyszała już o chatbocie od OpenAI. Narzędzie jest obecnie na fali popularności. Dzięki swojej uniwersalności, ChatGPT sprawdza się jako pomoc w naprawdę wielu dziedzinach. Ostatnio przeredagował nam nawet newsa! Dużym zainteresowaniem cieszą się również inne narzędzia bazujące na AI. Wszystkie rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji mają wspólny mianownik. Do złożonych obliczeń potrzebne są wyspecjalizowane procesory graficzne, a w tej branży prym wiedzie NVIDIA. Firma bez wątpienia dysponuje obecnie najszybszymi GPU do pracy z AI. Wszystko dzięki układom Hopper H100 oraz Ampere A100. Nie bez powodu oba chipy zniknęły zarówno z rynku rosyjskiego, jak i chińskiego.

Akcje spółki poszybowały w górę aż o 40% tylko w ciągu jednego miesiąca. Dyrektor generalny NVIDII, Jensen Huang, dodał do swojego majątku aż 5,1 miliarda dolarów.

Wzrost akcji NVIDII

Oprócz chatbotów, sztuczna inteligencja wykorzystywana jest również w centrach danych, rozwiązaniach chmurowych, a nawet w branży motoryzacyjnej. Nic dziwnego, że popularność kart graficznych NVIDII dedykowanych obliczeniom AI zauważalnie wzrosła. Akcje spółki poszybowały w górę aż o 40% tylko w ciągu jednego miesiąca. Z uwagi na rozwój narzędzi pokroju ChatGPT, inwestorzy z Wall Street coraz częściej stawiają na firmy zajmujące się produkcją wyspecjalizowanych chipów.

Według danych Bloomberga, dyrektor generalny NVIDII, Jensen Huang, dodał do swojego majątku aż 5,1 miliarda dolarów. Jest to jednocześnie największy pojedynczy zysk wśród innych amerykańskich miliarderów w tym roku. Według wielu analityków, NVIDIA ma jeszcze zyskać na rosnącej popularności ChatGPT oraz pokrewnych narzędzi. Ciekawe, jak zareagują na to Intel oraz AMD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Akcje NVIDII szybują w górę. Udział ma w tym ChatGPT

 0