Alan Wake 2 jest grywalny od początku do końca. Premiera coraz bliżej?

Alan Wake 2 jest grywalny od początku do końca. Premiera coraz bliżej?

Alan Wake 2 powstaje od dawna i wiele wskazywało na to, że na premierę gry przyjdzie nam poczekać. Nowe informacje dają jednak nadzieję na to, że w produkcję możemy zagrać szybciej.

Według dostępnej wiedzy Alan Wake 2 osiągnął status, który pozwala ukończyć go od początku do samego końca wliczając do tego napisy końcowe. W komentarzach po opublikowaniu najnowszych wyników finansowych studia, dyrektor generalny Tero Virtala powiedział, że prace nad kontynuacją idą dobrze. „Alan Wake 2 jest w trakcie pełnej produkcji. W grze wkrótce pojawi się cała zawartość. Następnie przejdziemy do dopracowywania doświadczenia. Alan Wake to wyjątkowa marka, która ma dziś dużą wartość dla firmy” — wyjaśnił Virtala.

Remedy ujawnia, że w grę Alan Wake 2 można zagrać od początku do końca. Teraz twórcy zamierzają dodać nową zawartość i usunąć błędy.

Virtala zauważył również, że Alan Wake Remastered, który został wydany w październiku 2021 r., nie wygenerował oczekiwanego zysku, ale liczy, że w przypadku kontynuacji będzie inaczej. „Alan Wake Remastered nie wygenerował jeszcze tantiem” – powiedział. „Oczekujemy jednak, że sprzedaż wzrośnie, ponieważ premiera Alan Wake 2 zbliża się wielkimi krokami, a fani i nowi gracze chcą doświadczyć oryginalnej historii na konsolach nowej generacji”. Alan Wake 2 został ogłoszony podczas The Game Awards w 2021 roku.

To, że w produkcję da się zagrać od początku do końca to dobra wiadomość, która daje nadzieję, iż premiera nie zostanie przełożona na przyszły rok lub dalej. Alan Wake 2 powinien zadebiutować w 2023 roku na komputerach, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Druga część przygód pisarza to nie jedyne co ma w zanadrzu Remedy.Twórcy działają nad spin-offem i sequelem Controla.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alan Wake 2 jest grywalny od początku do końca. Premiera coraz bliżej?

 0