Alan Wake 2 z oficjalną datą premiery. Gameplay z gry zaprezentowany na PlayStation Showcase

Alan Wake 2 z oficjalną datą premiery. Gameplay z gry zaprezentowany na PlayStation Showcase

PlayStation Showcase 2023 obfitowało w kilka ciekawych prezentacji, jednak zabrakło tu mocnych zapowiedzi np. Grand Theft Auto 6. Z drugiej strony dowiedzieliśmy się wreszcie, kiedy Alan Wake 2 trafi do sprzedaży.

Alan Wake 2 z oficjalną datą premiery

Alan Wake 2 to wyczekiwana kontynuacja serii zapoczątkowanej w 2010 roku przez ojców Maxa Payne'a studio Remedy Entertainment. Sequel powstaje od jakiegoś czasu, aczkolwiek deweloperzy niezbyt chętnie dzielili się konkretami odnośnie gry. Zagadką pozostawała np. data premiery, chociaż zapewniano, iż nie dojdzie do opóźnienia, zaś docelowym terminem jest bieżący rok. PlayStation Showcase 2023 pozwoliło odkryć karty i potwierdzić słowa twórców. Alan Wake 2 faktycznie zadebiutuje w 2023 roku, a dokładniej 17 października na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC (Epic Games Store).

Alan Wake 2 zadebiutuje 17 października 2023 roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

W trakcie pokazu zaprezentowano nowy materiał w tym wyczekiwane fragmenty rozgrywki, z których wynika, że sterować będziemy nie tylko tytułowym bohaterem, ale również policjantką odgrywającą w tej historii niebagatelną rolę. Alan Wake 2 to psychologiczny survival-horror, więc nie mogło zabraknąć potworów rodem z filmów grozy czyhających na nas na niemal każdym kroku czy mrocznego klimatu, który zapewne będzie większy niż w poprzedniku.

Czego należy oczekiwać po grze Remedy?

Produkcja zaoferuje nowoczesną grafikę i wykorzysta potencjał sprzętu obecnej generacji, co zresztą idealnie obrazuje sam materiał. Wprawdzie Alan Wake 2 stanowi kontynuację losów pisarza to jak zaznaczono, nie potrzebujemy znać historii z pierwszej części, by poczuć klimat i zrozumieć wydarzenia ukazane w sequelu.

Fabuła rozgrywa się na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku, składającym się z trzech lokacji: małego miasteczka Bright Falls, oszałamiającego strasznego lasu otaczającego tajemnicze jezioro Cauldron oraz podupadłego miasteczka Watery.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alan Wake 2 z oficjalną datą premiery. Gameplay z gry zaprezentowany na PlayStation Showcase

 0