Alan Wake 2 zapowiedziany. Kontynuacja hitu z 2010 roku zadebiutuje w 2023 roku

Alan Wake 2 zapowiedziany. Kontynuacja hitu z 2010 roku zadebiutuje w 2023 roku

O tej grze spekulowało się już od dłuższego czasu, a szwedzka ekipa Remedy Entertainment zdawała się nawet puszczać oko do graczy - w końcu doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Alan Wake 2.

Minęła już ponad dekada, odkąd Alan Wake zadebiutował na rynku, zachwycając graczy mrocznym klimatem niczym z książek Stephena Kinga, nietypowym podejściem do walki i wciągającą historią. Po długim oczekiwaniu otrzymaliśmy nareszcie zapowiedź kontynuacji przygód najpopularniejszego pisarza w świecie gier.  

W końcu doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Alan Wake 2. Szczegóły gry poznamy jednak dopiero latem 2022 roku.

Podczas The Game Awards dostaliśmy krótki, bo trwający zaledwie niecałą minutę materiał, który przygotowuje nas na nadejście gry Alan Wake 2. Produkcja planowana jest przez Remedy Entertainment na 2023 rok, co oznacza, że musimy uzbroić się w cierpliwość, tym bardziej że ostatnimi czasy mało która gra AAA debiutuje w pierwotnie zapowiadanym terminie. Niemniej jednak Alan Wake niemal na pewno w końcu się ukaże, a tytuł ma zostać wydany na PC, Xbox Series X/S i PS5.

To ogłoszenie pojawia się kilka miesięcy po tym, jak Alan Wake został zremasterowany i wydany na nowych platformach, a ten odświeżony tytuł zawierał swoisty zwiastun z oryginału sprzed 10 lat, który twierdził, że ​​„podróż Alana Wake'a przez noc będzie kontynuowana”. Niektórzy spekulowali, że ten tekst zostanie usunięty z remasteru, ale twórcy go zachowali. Okazuje się, że nie bez przyczyny - po prostu Remedy Entertainment potrzebowało naprawdę dużo czasu, by zrealizować tę obietnicę, a jak powszechnie wiadomo, droga do Alana Wake 2 była naprawdę wyboista, gdyż twórcy w międzyczasie opracowywali prototypy, które były kasowane. 

Jeśli chodzi o to, czego możemy się spodziewać po Alan Wake 2, zwiastun nie ujawnia zbyt wielu szczegółów. To bardziej wideo budujące nastrój i świetnie sprawdza się w tym zadaniu. Chociaż teraz, kiedy gra została oficjalnie zapowiedziana, fani na pewno będą  zasypywać twórców pytaniami i możemy spodziewać się, że powoli będą napływać do nas detale (Remedy obiecuje ujawnić więcej latem przyszłego roku). Osobom, które nie miały okazji zagrać w Alan Wake, polecamy sięgnąć po zremasterowaną wersję na Xbox One, Series X/S, PS4 lub PS5.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alan Wake 2 zapowiedziany. Kontynuacja hitu z 2010 roku zadebiutuje w 2023 roku

 0