Ubisoft świętuje 35-lecie istnienia i udostępnia grę za darmo

Ubisoft świętuje 35-lecie istnienia i udostępnia grę za darmo

Ubisoft przygotował niespodziankę dla fanów gier strategicznych, udostępniając za darmo na Ubisoft Connect jedną z części serii Anno, którą odbierzemy przez ograniczony czas.

Ubisoft udostępnił na swojej platformie Ubisoft Connect bez opłat grę Anno 1404, która pierwotnie zadebiutowała w 2009 roku, jednak w ubiegłym roku pojawiła się odświeżona wersja History Edition i to właśnie ją francuski wydawca obecnie rozdaje. Promocja jest ograniczona czasowo i kończy się 14 grudnia o godzinie 15:00. Jeżeli więc jesteście zainteresowani Anno 1404, to zachęcamy do skorzystania z promocji, tym bardziej że to jedna z lepiej ocenianych odsłon marki. Rozdawnictwo jest nieprzypadkowe, bowiem wiąże się z przypadającą 35. rocznicą istnienia Ubisoftu. Anno 1404 History Edition zawiera klasyczną rozgrywkę z rozszerzeniem Wenecja. Dodaje ono tryb współpracy oraz rywalizacji wieloosobowej, nowe funkcje szpiegostwa oraz rady miejskiej, jak również nowe statki, zadania oraz przedmioty służące ekspansji.

Anno 1404 History Edition jest dostępny bezpłatnie na Ubisoft Connect do 14 grudnia do godziny 15:00.

Podstawowe Anno 1404 to czwarta część zapoczątkowanej w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku serii gier strategiczno-ekonomicznych. Zabawa w czwórce jest zbliżona do tego, co oferują poprzedniczki - rozgrywka startuje na statku, a my decydujemy, na jakiej z dostępnych wysp założyć pierwszą osadę, którą następnie rozwiniemy. Ważnym elementem pozostaje konieczność zaspokajania potrzeb miejscowej ludności, dystrybucją towaru, tworzenia łańcucha dostaw czy produkcją potrzebnych rzeczy. Należy dbać także o podatki ściągane od kolonistów i dyplomację, która pozwala m.in. nabywać towary z innych miejsc świata. Gra oferuje kilka trybów w tym kampanię fabularną.

Opowiada ona o losach Lorda Northburga walczącego z biskupem chcącym podbić kraje Orientu. W 2020 roku do sprzedaży trafił też pakiet Anno History Collection, który zawiera cztery odświeżone odsłony - Anno 1602: Creation of New World, Anno 1503: The New World, Anno 1701 oraz Anno 1404. W trzech pierwszych grach trafiamy do Nowego Świata w celu jego kolonizacji, zaś czwórka przenosi nad do średniowiecznej Azji. Za kolekcję zapłacimy w sklepie Ubisoftu 53 dolary. Ostatnim wydanym tytułem z serii pozostaje Anno 1800, który swoją premierę miał 16 kwietnia 2019 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft świętuje 35-lecie istnienia i udostępnia grę za darmo

 0