Alan Wake i For Honor następnymi darmowymi grami od Epic Games Store

Alan Wake i For Honor następnymi darmowymi grami od Epic Games Store

Epic Games Store ujawniło kolejne gry jakie zostaną udostępnione bezpłatnie dla użytkowników platformy i należy przyznać, że są to jedne z lepszych, jeśli nie najlepsze, z dotychczasowych propozycji. Między 2 a 9 sierpnia osoby odwiedzające sklep twórców Fortnite będą mogły przypisać do swoich kont gry Alan Wake oraz For Honor. Jak widzimy Epic kontynuuje niedawno rozpoczęty trend udostępniania nie jednej, ale dwóch produkcji, co z pewnością ucieszy wiele osób. Za stworzenie pierwszego tytułu odpowiada doskonale wszystkim znana ekipa Remedy Entertainment, która zasłynęła wydaniem przygód strudzonego życiem nowojorskiego policjanta Maxa Payne'a. Tym razem jednak dostępny w sprzedaży od 2010 na Xbox 360 i 2012 roku na PC, Alan Wake, pozwala nam wcielić się w rolę tytułowego bohatera będącego pisarzem.

Między 2 a 9 sierpnia Epic Games Stores udostępni bezpłatnie gry Alan Wake i For Honor.

Akcja produkcji przenosi nas do miasteczka Bright Falls, do którego za namową swojej ukochanej przybywa Alan. Niestety sielanka pary nie trwa długo, bowiem wkrótce po rozpoczęciu historii żona poczytnego autora książek cierpiącego na brak weny twórczej znika w tajemniczych okolicznościach. Wyruszamy więc na jej poszukiwania. Podobnie jak w przypadku Maxa Payne'a, deweloperzy postawili na ciężki, momentami przytłaczający i ponury klimat, co z pewnością przypadnie do gustu m.in. fanom różnej maści horrorów. Tutaj w ramach ciekawostki warto wspomnieć, iż w przeszłości grę wycofano z oficjalnej dystrybucji z powodu braku ważnej licencji na utwory muzyczne, ale po rozwiązaniu problemu ponownie powróciła do sprzedaży.

Natomiast For Honor to nietypowa, bo osadzona w quasi-historycznych czasach produkcja, którą skoncentrowano głównie na rozgrywce sieciowej niż pełnoprawnym trybie singleplayer. Otoczka fabularna skupia się na walczących ze sobą frakcjach odpowiadających m.in. japońskim samurajom, europejskim rycerzom oraz wikingom. Jeśli chodzi o zasady rozgrywki, to mamy tu do czynienia z typowymi bitwami 1 vs 1, 2 vs 2 czy Dominion, stanowiącym odpowiednik Dominacji. Mimo dostępności For Honor od przeszło dwóch lat, nadal cieszy się on sporym zainteresowaniem wśród fanów tego rodzaju tytułów. Przy okazji obecność produktu na Epic Games Store potwierdza, że Ubisoft raczej jest zadowolony z nawiązanej z firmą współpracy — przypomnijmy, iż na platformie w 2019 roku ekskluzywnie zadebiutowało The Division 2.

W aktualnej ofercie możemy za darmo zgarnąć This War of Mine oraz Moonlighter. Pierwsza propozycja jest o tyle interesująca, że autorzy odpowiedzialni za projekt zapowiedzieli kilka dni temu fabularny dodatek Fading Embers, który trafi do posiadaczy komputerów 6 sierpnia. Jeżeli chcemy uzyskać do niego dostęp, musimy wykupić kosztującą 25 złotych przepustkę sezonową This War of Mine: Stories. W jej skład wchodzą także wydane wcześniej opowieści.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alan Wake i For Honor następnymi darmowymi grami od Epic Games Store

 0