Alan Wake Remastered oficjalnie zapowiedziany. Będzie to debiut gry na konsolach Sony

Alan Wake Remastered oficjalnie zapowiedziany. Będzie to debiut gry na konsolach Sony

Kilka dni temu informowaliśmy o powstawaniu Alan Wake Remastered tymczasem dzisiaj Remedy Entertainment potwierdziło istnienie odświeżonej wersji gry, która pierwotnie trafiła wyłącznie na Xboxa 360 oraz PC.

Alan Wake Remastered zawiera podstawową edycję gry oraz dwa dodatki - The Writer i The Signal. W związku z tym, że jest to remaster, a nie remake dostaniemy tekstury w rozdzielczości 4K, usprawnione przerywniki filmowe czy lepszy model głównego bohatera. Oprócz poprawionych tekstur odświeżona edycja zawiera również nowo nagrany komentarz Sama Lake'a pełniącego stanowisko dyrektora kreatywnego w Remedy Entertainment. Tytuł trafi na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S jeszcze w 2021 roku, aczkolwiek studio nie zdradziło dokładnego terminu premiery.

Alan Wake Remastered trafi na PC (Epic Games Store) i konsole PlayStation oraz Xbox jeszcze w 2021 roku.

Deweloperzy obiecali za to, że podzielą się większą ilością detali odnośnie gry wkrótce i zapewne wtedy będzie wiadomo kiedy remaster trafi do sprzedaży. Nieoficjalnie mówi się o 5 października bieżącego roku. Należy zaznaczyć, że w przypadku wersji komputerowej Alan Wake Remastered kupimy tylko w Epic Games Store. Istnieje jednak opcja, że po pewnym czasie np. pół roku pozycja pojawi się również na Steam. Alan Wake Remastered to zarazem debiut tej serii na konsolach Sony. W zeszłym roku Remedy ogłosiło podpisanie umowy z Epic Games na dwa projekty więc istnieje szansa, że chodzi też o drugą część Alana Wake'a.

Mówiło się wprawdzie, że historia o pisarzu odeszła w zapomnienie, ale niedawne informacje wskazują na jego powrót po latach. Przypomnijmy, że współpraca zakłada opracowanie gry z gatunku AAA, zaś drugi tytuł zostanie umieszczony w tym samym świecie co główna gra, ale będzie mniej ambitnym projektem z niezbyt wysokim budżetem. Alan Wake odpowiada historię tytułowego bohatera, który jest autorem uznanych powieści i przy okazji od dwóch lat cierpi na niemoc twórczą. Żona pisarza zabiera go na wakacje do malowniczego miasteczka Bright Falls, aczkolwiek wypad nie kończy się dla tej dwójki zbyt dobrze.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alan Wake Remastered oficjalnie zapowiedziany. Będzie to debiut gry na konsolach Sony

 0