Alienware Concept Nyx to serwer Plex dla naszych gier na PC

Alienware Concept Nyx to serwer Plex dla naszych gier na PC

 

Co powiecie na koncepcję, w której zaczynacie grę w na telewizorze w salonie, kontynuujecie podczas przerwy w łazience i kończycie na laptopie w swoim pokoju? Tak prezentuje się podstawowa idea Concept Nyx od Alienware.

Nyx to pomysł serwera, który jest wystarczająco wydajny, aby obsługiwać wszystkie nasze gry w całej sieci domowej. Jest to usługa niczym Plex, ale gamingowa, która zamiast otwierać bibliotekę wideo, pozwala przenieść bibliotekę gier na wszystkie nasze urządzenia. Biorąc pod uwagę ostatni trend na streaming gier (choćby za sprawą Google Stadia i Xbox Cloud Gaming), rozwiązanie Alienware może okazać się bardzo interesujące szczególnie dla domów z wieloma graczami. Tym bardziej że na telewizorze można uruchomić dwie gry jednocześnie, jak zaprezentowano podczas ostatniej demonstracji w Nowym Jorku. Można też zagrać w Cyberpunk, podczas gdy ktoś inny doskonali swoje umiejętności w Rocket League na innym urządzeniu. Ponieważ całe renderowanie i przetwarzanie sieciowe odbywa się w naszym domu, Nyx miałby również mniejsze opóźnienia niż tradycyjne granie w chmurze, które opierają się na serwerach oddalonych o setki kilometrów.

Nyx to pomysł serwera, który jest wystarczająco wydajny, aby obsługiwać wszystkie nasze gry w całej sieci domowej.

Pomysł jest tutaj jednak słowem kluczowym. Przedstawiciele Alienware nie powiedzieli, co napędza tajemniczy serwer Nyx, który wygląda jak ogromny komputer stacjonarny do gier. Podczas pokazu można było grać jednocześnie w Cyberpunk 2077 i Rocket League na jednym telewizorze, ale gry działały w malutkich oknach, w odróżnieniu od tego, co Dell pokazuje na promocyjnych zdjęciach.

Podobnie jak Alienware Concept UFO, czyli przenośny komputer przypominający Switch, który został zaprezentowany po raz pierwszy dwa lata temu, Nyx może nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Niemniej koncepcja serwera do gier może ostatecznie uprościć przesyłanie strumieniowe z naszego sprzętu. Co prawda już możemy korzystać z Remote Play Steam, ale być może pomysł Dell mógłby nieco ułatwić granie we wszystkie nasze tytuły w domu. Firma twierdzi, że bada również sposoby uruchamiania czterech gier jednocześnie, a także metody zbierania wszystkich naszych tytułów, bez względu na to, gdzie je zainstalowaliśmy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alienware Concept Nyx to serwer Plex dla naszych gier na PC

 0