Alienware wprowadza pierwszy na rynku monitor Quantum Dot OLED i to specjalnie dla graczy

Alienware wprowadza pierwszy na rynku monitor Quantum Dot OLED i to specjalnie dla graczy

Samsung i jego partnerzy pokazali telewizory QD-OLED na targach CES 2020, wywołując spore zainteresowanie nową technologią, ale jedynym producentem, który wprowadził QD-OLED w świat graczy komputerowych jest jak dotąd Alienware.

Nowy monitor do gier Alienware AW3423DW ma całkiem niezłą specyfikację. Ultraszerokokątna rozdzielczość 3440 x 1400, krzywizna 1800R i odświeżanie na poziomie 175 Hz z certyfikatem NVIDIA G-sync Ultimate wyglądają przyzwoicie na papierze, jednak to technologia Quantum Dot OLED jest tutaj najważniejsza i według Alienware, zmieni całkowicie sytuację na rynku. Alienware i Samsung podkreślają, że wyświetlacze QD-OLED są „odporne” na wypalenie, jednak póki co nie wiadomo, co to dokładnie oznacza. Na wszelki wypadek monitor posiada również trzyletnią gwarancję na panel, która obejmuje również wypalenie.

Alienware AW3423DW to według producenta pierwszy monitor QD-LED. Jest taniej i zdecydowanie bardziej gamingowo, niż w przypadku dotychczasowych ofert OLED.

Z pozostałych specyfikacji monitor ma 99,3 procent pokrycia DCI-P3 i 149 procent sRGB, typową jasność 250 nitów i szczytową jasność 1000 nitów oraz certyfikat VESA DisplayHDR True Black 400. Niewątpliwą zaletą AW3423DW będzie również jego cena. Alienware wprowadza urządzenie za 1299 USD, co nie jest małą kwotą, ale niższą niż większość monitorów OLED. Dodatkowo ten jest jednym z niewielu zaprojektowanych specjalnie z myślą o graczach. Monitor pojawi się w sklepach 29 marca.

Kropki kwantowe to warstwa filtrująca, która przekształca niebieskie światło emitowane przez panel OLED pod spodem na czerwone, zielone lub niebieskie subpiksele potrzebne do obrazu. Teoretycznie kropki kwantowe przepuszczają więcej światła niż tradycyjne filtry i emitują światło wielokierunkowo, dzięki czemu kąty widzenia są lepsze i co najważniejsze, nie niwelują żadnych zalet paneli OLED. AW3423DW ma niesamowity czas reakcji 0,1 ms i czystą czerń, podobnie jak inne monitory OLED. Alienware ma być pierwszym tego typu monitorem na rynku, a przynajmniej tak twierdzi sam producent. Samsung ogłosił również podobny model Odyssey G8QNB w tym samym tygodniu na CES i również nazywają go "pierwszym".

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alienware wprowadza pierwszy na rynku monitor Quantum Dot OLED i to specjalnie dla graczy

 0