Allegro zmienia prezesa

Allegro zmienia prezesa

Popularna platforma sprzedażowa poinformowała o roszadach na stanowisku prezesa firmy. Ogłoszone zmiany wejdą w życie w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a nowym sternikiem ma zostać osoba dotychczas pracująca dla Amazonu. 

Allegro postanowiło dokonać zmiany na najwyższym szczeblu władzy. Przemysława Budkowskiego, czyli dotychczasowego prezesa firmy pełniącego tę funkcję od blisko 7 lat zastąpi Francois Nuyts. Zmiany wejdą w życie 1 sierpnia bieżącego roku. Z kolei Budkowski planuje zaangażować się w nieco inne projekty. Warto zaznaczyć, iż za jego początkowych rządów platforma sprzedażowa przeszła liczne zmiany, a jej popularność uległa znacznemu zwiększeniu, dzięki czemu posiada bazę ponad 100 tysięcy firm zaś sam serwis miesięcznie odwiedza około 17 milionów internatów (również na aplikacjach mobilnych). Dodatkowo jak zaznacza Allegro w opublikowanej informacji są oni 6 serwisem e-commerce w Europie pod względem wielkości dochodów według raportu European Retailer 500.

Dotychczasowego prezesa Allegro na stanowisku zastąpi pracujący wcześniej dla Amazonu Francois Nuyts

Francois Nuyts ostatnimi czasy był odpowiedzialny za operacje Amazonu na terenie Europy Południowej (jako wiceprezes i dyrektor zarządzający w Hiszpanii oraz Włoszech). Jeszcze wcześniej, od 2005 pełnił różne funkcje w strukturach tej korporacji m.in. w Anglii, czy Francji. Natomiast ogólną karierę rozpoczynał w firmie doradczej Accenture. Według Darrena Hustona, przedstawiciela rady nadzorczej wspomniana zmiana następuje w odpowiednim momencie, a sam Huston ma być niezwykle doświadczonym menedżerem. Niestety nie wszyscy uważają najświeższe zmiany dokonane przez Allegro za udane. Wielu sprzedawców uskarża się na zbyt mocne faworyzowanie kupujących, co miało być spowodowane m.in. przez nieco odmieniony system komentarzy. Więcej informacji przeczytacie chociażby w artykule na tym blogu

Pokaż / Dodaj komentarze do: Allegro zmienia prezesa

 0