Nowa gra od Amazona uszkadza topowe karty NVIDII. Gracie na własną odpowiedzialność

Nowa gra od Amazona uszkadza topowe karty NVIDII. Gracie na własną odpowiedzialność

Trwają beta testy nowej produkcji gry New World od Amazon i choć większość cieszy się z rozgrywki typu MMORPG, to niektórzy gracze skończyli z uszkodzonym sprzętem. Na forach pojawiają się liczne doniesienia o uszkodzonych kartach NVIDII.

Na forum poświęconym nowej grze New World pojawiają się doniesienia, że uruchomienie nowej gry MMORPG podczas korzystania z RTX 3090 powoduje usmażenie karty graficznej. Wydaje się, że problem najbardziej dotyczy kart EVGA RTX 3090 bardziej niż innych układów graficznych, choć warto zauważyć, że osoby korzystające z innych wersji 3090 również zgłaszały problemy z przegrzewaniem się i niebezpiecznymi skokami mocy. Możliwe, że modele od EVGA akurat w tej grupie cieszyły się największą popularnością, stąd więcej raportów. Podejrzenia padają na menu, które ma nieograniczoną liczbę klatek na sekundę i może powodować awarie, choć jest to zaskakujące, bo przeważnie w takich sytuacjach karty co najwyżej piszczą. Czemu jednak akurat głównie modele RTX 3090 ulegają uszkodzeniom? W chwili obecnej nie wiadomo.

Nowa gra New World od Amazon powoduje uśmiercenie kart RTX 3090. Stanowczo odradzamy uruchamianie tej gry, o ile nie chcecie skończyć bez karty graficznej, co w obecnej sytuacji na rynku jest bardzo kiepską opcją.

new world od amazona uszkadza gpu

Jeśli jesteś posiadaczem RTX 3090, zdecydowanie odradzamy grę w New World, dopóki deweloperzy Amazona nie wydadzą oficjalnego oświadczenia w tej sprawie i nie potwierdzą, że problem został rozwiązany, zwłaszcza że RTX 3090 jest obecnie niesamowicie drogim produktem, a dostępność wciąż jest kiepska. Oddanie karty na gwarancję też nie jest rozwiązaniem problemu, bo na lokalnym rynku kilka razy widzieliśmy zamiast naprawy przypadki zwrotu pieniędzy za uszkodzone egzemplarze, co obecnie starcza na model co najmniej o klasę niższy. Jeśli kupiliście kartę przykładowo za 5000 zł, to tyle zostanie zwrócone i nikogo nie obchodzi, że obecnie model taki jest dwa razy droższy.

Amazon New World jest już dostępne w przedsprzedaży za 40 USD i tytuł ten powinien zostać wydany 31 sierpnia. Ponieważ gra wkrótce pojawi się w sprzedaży, jest to naprawdę dziwny problem - zwłaszcza patrząc na tak zaawansowany etap prac. Odpalenie gry na drogiej karcie jak RTX 3090 może spowodować, że układ ten ten zamieni się w przycisk do papieru. Użytkownicy powinni mieć oczywiście zastrzeżenia do producentów swoich kart, bo niezależnie od tego, jak wadliwa jest gra, to karta nie powinna z tego powodu się uszkodzić.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa gra od Amazona uszkadza topowe karty NVIDII. Gracie na własną odpowiedzialność

 0