Amazon podobno pracuje nad inteligentną lodówką, która śledzi swoją zawartość

Amazon podobno pracuje nad inteligentną lodówką, która śledzi swoją zawartość

Amazon podobno ma na celu wprowadzenie do naszej kuchni części technologii, z których korzysta w bezobsługowych i bezkasowych sklepach Amazon Go. Według informatora firma pracuje nad inteligentną lodówką, która może monitorować przedmioty i pomagać w zamawianiu produktów, jeśli czegoś nam brakuje.

Zespół odpowiedzialny za systemy Amazon Go podobno kieruje projektem, nad którym prace trwają od co najmniej dwóch lat. Technologia Just Walk Out wykorzystywana w sklepach Go śledzi, co kupujący wkładają do swoich koszyków i automatycznie obciąża ich konta, gdy wychodzą. Członkowie zespołów sprzętowych Amazon Fresh i Lab126 są podobno również zaangażowani w projektowanie lodówki.

Amazon podobno ma na celu wprowadzenie do naszej kuchni części technologii, z których korzysta w bezobsługowych i bezkasowych sklepach Amazon Go.

Amazon podobno pracuje nad inteligentną lodówką, która śledzi swoją zawartość

Według doniesień lodówka monitorowałaby przedmioty w środku i śledziła nasze nawyki zakupowe. Jeśli zabraknie nam czegoś, co często kupujemy, lodówka powiadomi nas i ułatwi zamawianie większej ilości w odpowiednich sklepach (na razie mowa o Whole Foods lub Amazon Fresh), co może wzmocnić dział spożywczy firmy. Lodówka może również oferować sugestie dotyczące przepisów, które mogą okazać się przydatne, jeśli zapomnisz o przedmiocie, który wkrótce się przeterminuje.

Źródła Insidera ujawniają, że Amazon sam nie wyprodukowałby lodówek. Chce nawiązać współpracę z producentem urządzeń. Ponadto istnieje możliwość implementacji sterowania głosowego Alexa, co biorąc pod uwagę, jak firma chętnie stosuje tę technologię wszędzie, gdzie tylko się da, wydaje się wielce prawdopodobne. Amazon podobno wydaje rocznie ponad 50 milionów dolarów rocznie na projekt. Mimo to nie ma gwarancji, że lodówka trafi na rynek, ponieważ możliwe, że gigant odłoży ten projekt na półkę. Jeśli lodówka trafi do sprzedaży, prawdopodobnie nie będzie tania i spodziewać można się kwot jak za luksusowe urządzenia z tego segmentu.

Pomysł inteligentnej lodówki nie jest całkowicie nowy. W 2016 roku Samsung ujawnił lodówkę, która może pomóc śledzić, co jest w środku, bez konieczności otwierania drzwi. Można nawet zamawiać artykuły spożywcze za pomocą wbudowanego ekranu dotykowego. Lodówka Amazona posunęłaby jednak ten pomysł nieco dalej, ponieważ oznaczałaby produkty, których wkrótce zabraknie i pomogłaby zamawiać więcej za pośrednictwem własnego ekosystemu spożywczego firmy.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon podobno pracuje nad inteligentną lodówką, która śledzi swoją zawartość

 0