AMD ma powody do zadowolenia. Wyniki ankiety Steam

AMD ma powody do zadowolenia. Wyniki ankiety Steam

 

Tradycyjnie już początek miesiąca oznacza, że ​​możemy zapoznać się z wynikami najnowszej ankiety Steam. Wrześniowe wyniki są niewątpliwie pozytywne dla AMD: Czerwoni nie tylko zaliczyli odbicie w segmencie CPU i po raz kolejny przekroczyli 30% udziału wśród użytkowników platformy Valve, ale i prawie rok po premierze jedna z kart RDNA 2 znalazła się w końcu na głównej liście GPU. 

W maju procesory AMD po raz pierwszy przekroczyły 30-procentowy kamień milowy w udziale użytkowników Steam, spadając poniżej tego poziomu miesiąc później. Spadkowy trend obowiązywał w kolejnych miesiącach i w sierpniu posiadanie CPU AMD deklarowało już tylko 27,3% użytkowników. Ale wrzesień okazał się zdecydowanie lepszy i czerwony zespół osiągnął w zeszłym miesiącu rekordowy poziom 30,15%. Wykres najlepiej sprzedających się procesorów firmy Amazon odzwierciedla to odbicie na Steam. W zeszłym miesiącu produkty AMD zajęły sześć pozycji w Top 10 z najwyższą ofertą Intela na czwartym miejscu. W tym miesiącu AMD ma ich już osiem, podczas gdy najlepszym sprzedającym się na Amazonie procesorem Niebieskich jest Core i7-10700K, który plasuje się na ósmym miejscu.

Tradycyjnie już początek miesiąca oznacza, że ​​możemy zapoznać się z wynikami najnowszej ankiety Steam. Wrześniowe wyniki są niewątpliwie pozytywne dla AMD.

AMD ma powody do zadowolenia. Wyniki ankiety Steam

AMD ma też powody do zadowolenia, jeśli chodzi o GPU użytkowników Steam. Karty Radeon RX 6000 nie pojawiały się w głównym zestawieniu od czasu ich debiutu w listopadzie ubiegłego roku. Żaden produkt RDNA 2 nie uzyskał minimalnego udziału 0,15% wymaganego do zakwalifikowania się, co zepchnęło je do kategorii Vulkan Systems. Ale Radeon RX 6700 XT w końcu osiągnął 0,16%, co plasuje go na samym dole tabeli pomiędzy GeForce GT 630 i GeForce MX330. Patrząc na sekcję Vulkan System, drugą najpopularniejszą kartą AMD jest Radeon 6800 XT z 0,11%, więc kolejny produkt RDNA 2 może wejść na główną listę w przyszłym miesiącu.

AMD ma powody do zadowolenia. Wyniki ankiety Steam

Niewiele się zmieniło w pozostałej części kategorii kart graficznych. GTX 1060 utrzymuje się na szczycie pomimo utraty części użytkowników, a RTX 2060 spadł z drugiego na czwarte miejsce. Co ciekawe RTX 3070 po raz kolejny wspina się o kilka miejsc i znajduje się teraz na 11. miejscu, co dowodzi, że coraz więcej osób jest w stanie kupić te karty. Jak zawsze należy jednak pamiętać o typowych zastrzeżeniach: udział w ankiecie Steam jest opcjonalny wśród użytkowników platformy i może nie dać dokładnego obrazu sprzętu do gier, ale jest dobrym wskaźnikiem tego, co ludzie kupują.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD ma powody do zadowolenia. Wyniki ankiety Steam

 0