AMD nie nadąża z produkcją i przekłada premierę procesora Ryzen 9 3950X

AMD nie nadąża z produkcją i przekłada premierę procesora Ryzen 9 3950X

Data premiery najszybszego i najmocniejszego procesora do gier, jaki kiedykolwiek powstał pod szyldem AMD, 16-rdzeniowego i 32-wątkowego Ryzen 9 3950X została przesunięta o dwa miesiące, a w tym czasie firma skoncentruje się na "zaspokojeniu silnego popytu na nasze procesory AMD Ryzen 3. generacji". Ryzen 9 3950X początkowo miał się pojawić jeszcze we wrześniu, jednak producent przesunął termin premiery, który teraz pokrywać się będzie z wprowadzeniem na rynek 3. generacji procesorów AMD Ryzen Threadripper. AMD zapewnia jednak, że warto jeszcze trochę poczekać.

Wysoki popyt na produkty AMD powoduje, że firma nie nadąża z produkcją. Sytuacji z pewnością nie poprawiają problemy z wydajnością fabryk TSMC.

Opóźnienie jest dość interesujące, szczególnie, że informacja pojawiła się w tygodniu, w którym TSMC ogłosiło, że czas realizacji zamówień na nowe procesory 7 nm został wydłużony z dwóch miesięcy do sześciu miesięcy. Z pewnością nie to jest tutaj kluczowym problemem - AMD ma zapewnione odpowiednie umowy na produkcję Ryzenów trzeciej generacji przez TSMC - ale wskazuje to na pewne trudności z nadążeniem za początkowym popytem na produkty. Jeśli AMD już teraz zmaga się z zaopatrzeniem i zapotrzebowaniem, kiedy okres produkcji trwa zaledwie dwa miesiące, to utrzymanie zapełnionych półek produktami z rodziny Ryzen, Epyc, Threadripper, jak również Navi, które to wszystkie korzystają z tego samego 7 nm procesu - będzie sporym wyzwaniem.

Nie jest to jednak problem, który spędza sen z powiek Lisy Su. Zdecydowanie lepiej widzieć, że produkty wyprzedają się z magazynów ze względu na wysoki popyt i w najgorszym przypadku wywołać niezadowolenie u kilku osób, które ze względu na okoliczności będą zmuszone do oczekiwania na dostawę tych bardzo popularnych podzespołów, niż patrzeć na zapełnione póki sklepowe sprzętem, którego nikt nie kupuje. Powodem ograniczonych zapasów procesorów z serii Ryzen 3000 jest fakt, że są one ostatnio gorącym towarem, co jest efektem ich świetnej relacji wydajności do ceny, zwłaszcza w zestawieniu z konkurencją. "Koncentrujemy się na zaspokojeniu silnego popytu na nasze procesory AMD Ryzen trzeciej generacji na rynku", czytamy w oświadczeniu, które dostarczyło AMD, "teraz planujemy wprowadzić zarówno AMD Ryzen 9 3950X, jak i pierwszych członków 3. generacji rodziny procesorów AMD Ryzen Threadripper w listopadzie tego roku".

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD nie nadąża z produkcją i przekłada premierę procesora Ryzen 9 3950X

 0