AMD notuje świetny drugi kwartał. Firma potwierdza Zen 4 w 5 nm w 2021 roku

AMD notuje świetny drugi kwartał. Firma potwierdza Zen 4 w 5 nm w 2021 roku

AMD pochwaliło się swoimi wynikami finansowymi za drugi kwartał tego roku i rezultaty firmy są naprawdę imponujące, gdyż przebiły nawet oczekiwania analityków z Wall Street. Przedsiębiorstwo zanotowało przede wszystkim rekordowe przychody wynoszące 1,93 mld USD, co stanowi 26% wzrost względem analogicznego okresu za ubiegły rok. Co więcej, marże brutto zwiększyły się średnio o 3%, osiągając 44%. Zysk netto wyniósł zaś 216 mln i dla porównania w drugim kwartale 2019 roku było to tylko 124 mln. Z kolei zysk przypadający na akcję wyniósł 0,18 USD, co oznacza wzrost o 0,10 USD na akcję w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku. Oczywiście to jak AMD udało się uzyskać takie wzrosty jest z naszego punktu widzenia najciekawsze.

Rezultaty AMD za drugi kwartał są naprawdę imponujące i przebiły nawet oczekiwania analityków z Wall Street.

Czerwoni zawdzięczają tak dobry kwartał przede wszystkim mocnej sprzedaży konsumenckich procesorów Ryzen oraz serwerowych EPYC, które bardzo mocno przyczyniły się do świetnych wyników firmy. Co więcej, AMD zanotowało duże wzrosty w segmencie laptopów, gdzie dotychczas nie odnotowywało dużych sukcesów, ale sytuację tę zmieniły mobilne procesory Ryzen 4000, które zadebiutowały na rynku przed kilkoma miesiącami. Dzięki temu przychody z tytułu laptopowych układów podwoiły się w drugim kwartale, osiągając najlepszy wynik sprzedaży w historii producenta. Jeśli zaś chodzi o przyszłość, AMD spodziewa się, że w trzecim kwartale tego roku przychody wynosić będą 2,55 mld USD, co oznaczać będzie 42% wzrost względem zeszłego roku. Ponownie wyniki napędzane mają być procesorami Ryzen oraz EPYC, ale również customowymi chipami, które trafią do konsol Xbox Series X oraz PlayStation 5.  

„Dostarczyliśmy mocne rezultaty w drugim kwartale, dzięki rekordowej sprzedaży laptopowych i serwerowych procesorów, a przychody ze sprzedaży CPU Ryzen i EPYC osiągnęły przeszło dwukrotnie lepszy wynik niż przed rokiem” - pochwaliła się szefowa AMD. Lisa Su zapewniła także, że prace nad procesorami Ryzen 4000 (Zen 3) i kartami graficznymi Radeon RX Navi 2X (RDNA2) idą zgodnie z planem i produkty te zadebiutują w tym roku. Co więcej, w tym roku doczekamy się także premiery serwerowych procesorów EPYC o nazwie kodowej Milan, a w przyszłym CPU opartych na technologii Zen 4, które produkowane będą w 5 nm procesie technologicznym od TSMC. Już przed ogłoszeniem wyników AMD znajdowało się na wznoszącej trajektorii na giełdzie, a to za sprawą ogłoszenia przez Intel opóźnienia 7 nm produktów. Bardzo dobre rezultaty w drugim kwartale to jednak mocny sygnał dla inwestorów i przed wczorajszym zamknięciem giełdy zanotowano kolejny 10% wzrost.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD notuje świetny drugi kwartał. Firma potwierdza Zen 4 w 5 nm w 2021 roku

 0