AMD obiecuje więcej kart Radeon RX 6000. Firma zwiększa produkcję

AMD obiecuje więcej kart Radeon RX 6000. Firma zwiększa produkcję

W zeszłym roku AMD w końcu wypuściło nową serię kart graficznych, które mogą konkurować z high-endowymi produktami NVIDII pod względem wydajności. Niestety AMD, podobnie jak jego największy konkurent, nie było w stanie sprostać zapotrzebowaniu na nowe grafiki, ale najwyraźniej na końcu pojawiło się światełko tunelu, ponieważ Czerwoni zwiększają produkcję. „W marcu wprowadziliśmy nasze GPU do komputerów stacjonarnych Radeon 6700 XT z wiodącą wydajnością w grach w rozdzielczości 1440p i jesteśmy na dobrej drodze do wprowadzenia pierwszych notebooków wyposażonych w naszą najnowocześniejszą mobilną architekturę RDNA 2, które mają trafić na rynek jeszcze w tym kwartale” - powiedziała Lisa Su, dyrektor generalna AMD, podczas konferencji prezentującej wyniki finansowe firmy. „Spodziewamy się znacznego wzrostu sprzedaży GPU z serii Radeon 6000 w nadchodzących kwartałach, w miarę zwiększania produkcji”.

AMD: Spodziewamy się znacznego wzrostu sprzedaży GPU z serii Radeon 6000 w nadchodzących kwartałach, w miarę zwiększania produkcji.

AMD obiecuje więcej kart Radeon RX 6000. Firma zwiększa produkcję

Zwiększenie podaży GPU nie jest szczególnie łatwym zadaniem w obecnych czasach. Partner produkcyjny AMD, TSMC, działa przy prawie 100% obciążeniu. Co więcej, cykl produkcyjny nowoczesnego procesu trwa około trzech miesięcy, więc dzisiejsze zamówienia na chipy AMD mogą zostać dostarczone dopiero latem tego roku. „Zauważyliśmy dobre wzorce zamówień klientów i duże zaległości” - powiedziała Su. „Następnie zauważyliśmy również, że łańcuch dostaw był ogólnie dość napięty w branży półprzewodników. Podjęliśmy bardzo bliską współpracę z naszymi partnerami w łańcuchu dostaw. Dzięki temu mamy również dobre perspektywy w zakresie dodatkowych dostaw przez cały rok. ”.

Przychody AMD w kart graficznych w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2021 wzrosły o „silny dwucyfrowy procent rok do roku i kwartał do kwartału”, dzięki sukcesowi GPU z serii Radeon RX 6000. Niestety dla AMD, wszystkie karty graficzne są obecnie sprzedawane po cenach znacznie wyższych niż ich sugerowane ceny detaliczne, więc zwiększenie sprzedaży może być trudnym zadaniem, ponieważ nawet modele, które w założeniu mają być niedrogie, są wyceniane nieracjonalnie ze względu na popyt wynikający z niedoborów komponentów i boomu na kryptowaluty (oraz działalność spekulantów).

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD obiecuje więcej kart Radeon RX 6000. Firma zwiększa produkcję

 0