AMD oferuje zlokalizowanego chatbota AI opartego na GPT, który może działać na Ryzenach i Radeonach

AMD oferuje zlokalizowanego chatbota AI opartego na GPT, który może działać na Ryzenach i Radeonach

AMD właśnie ogłosiło własnego zlokalizowanego chatbota AI opartego na GPT i zasilanego LLM (duży model językowy), który może działać na procesorach Ryzen AI i kartach graficznych z serii Radeon RX 7000.

Po uruchomieniu przez NVIDIĘ Chat with RTX, AMD oferuje teraz użytkownikom własnego zlokalizowanego chatbota AI opartego na GPT i napędzanego przez LLM, który może działać z najnowszymi GPU i GPU firmy. 

AMD właśnie ogłosiło własnego zlokalizowanego chatbota AI opartego na GPT i zasilanego LLM.

Przypominamy, że w zeszłym miesiącu NVIDIA uruchomiła swojego chatbota AI „Chat with RTX”, który jest dostępny na procesorach graficznych RTX 40 i RTX 30 i jest akcelerowany dzięki zestawowi funkcji TensorRT-LLM, który zapewnia szybsze wyniki GenAI w oparciu o dane, które udostępniamy mu ze swojego komputera PC. Teraz AMD zdecydowało się na odpowiedź w postaci własnego chatbota GPT opartego na LLM, który może działać na różnych urządzeniach, takich jak komputery stacjonarne z CPU Ryzen AI, w tym APU Ryzen 7000 i Ryzen 8000 z jednostkami NPU XDNA oraz kartami graficznymi Radeon 7000 z rdzeniami akceleratorów AI.

amd chatbot

AMD opublikowało wpis na swoim blogu, w którym udostępnia przewodnik konfiguracji dotyczący wykorzystania swojego sprzętu do uruchomienia własnego zlokalizowanego chatbota obsługiwanego przez LLM (Large Language Models) opartego na GPT. W przypadku procesorów AMD Ryzen AI można uzyskać standardową kopię LM Studio dla systemu Windows, natomiast procesory graficzne Radeon RX 7000 otrzymają wersję Technical Preview ROCm. Po szczegóły odsyłamy TUTAJ

Posiadanie zlokalizowanego chatbota zasilanego sztuczną inteligencją może ułatwić życie i codzienną pracę, jeśli zostanie odpowiednio skonfigurowane. Możemy wydajnie wykonywać swoją pracę i uzyskiwać odpowiednie wyniki w oparciu o swoje zapytania i ścieżkę danych, na którą ukierunkowany jest LLM. NVIDIA i AMD przyspieszają rozwój funkcji opartych na sztucznej inteligencji dla sprzętu konsumenckiego, a to dopiero początek. W przyszłości możemy spodziewać się kolejnych innowacji, gdy segment komputerów PC AI wejdzie na nowy poziom, czego spodziewać można się pod koniec roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD oferuje zlokalizowanego chatbota AI opartego na GPT, który może działać na Ryzenach i Radeonach

 0