AMD ogłasza darmowy pakiet gier przy zakupie Radeona RX 6000

AMD ogłasza darmowy pakiet gier przy zakupie Radeona RX 6000

Niedawna premiera jednostek AMD z rodziny Radeon RX 6x50 XT niefortunnie pokryła się z ogólną obniżką cen kart graficznych w sklepach. Zjawisko wracania do sugerowanych kwot detalicznego zakupu jest spowodowane między innymi malejącym zainteresowaniem ze strony kopaczy kryptowalut. Jak dowiedzieliśmy się z informacji w serwisie videocardz, AMD spieszy z rozwiązaniem w postaci darmowego pakietu gier o nazwie Raise The Game, najpewniej aby zapobiec zmniejszającemu się popytowi na GPU.

Coraz niższe ceny kart graficznych, widniejące na półkach sklepowych z pewnością cieszą konsumentów, a zwłaszcza graczy. Nic jednak dziwnego, że ten entuzjazm nie koniecznie udziela się również wielkim przedsiębiorstwom, które owe GPU produkują. Zmniejszenie popytu ze strony kopaczy kryptowalut może doprowadzić do nasycenia się rynku, jednak - jak widać - AMD nie chce obniżać liczby sprzedawanych konstrukcji. W odpowiedzi na wspomniane zjawisko zbliżania się do kwot sugerowanych, czerwoni spieszą z ogłoszeniem pakietu darmowych gier, pod chwytliwą nazwą - Raise The Game. Z reguły widzimy takie działanie jako formę rywalizacji o klienta lub z uwagi na zbliżającą się premierę następnej generacji, tak aby sprzedać jak najwięcej produktów do momentu wprowadzenia nowej serii na rynek.

AMD ogłosiło pakiet darmowych gier o nazwie Raise The Game, jednak nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej listy tytułów, które się w nim znajdą.

AMD Radeon Raise The Game

Informacja o udostępnieniu pakietu znalazła się także na polskojęzycznej stronie AMD. Poniżej odnajdziemy również listę sklepów z różnych zakątków świata, które uczestniczą w promocji. Nie napotkamy tam niestety polskich partnerów, jednak bardzo możliwe, iż zestawienie zostanie wkrótce rozszerzone. Co ciekawe, nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnej informacji o tytułach, należących do pakietu. Widzimy zatem, że przedsiębiorstwu z Santa Clara zdecydowanie zależała na czasie. Według jednego z zagranicznych portali mamy otrzymać takie gry, jak Saint's Row lub Sniper Elite, które zadebiutują już niedługo.

Warte zaznaczenie jest również wsparcie, ograniczające się z reguły w przypadku tego typu promocji jedynie do wydajniejszych układów GPU. Tym razem, na liście modeli objętych akcją znalazł się nawet niskobudżetowy Radeon RX 6400, który - nie ukrywając - raczej nie podoła wymaganiom wspomnianych tytułów. Niemniej jednak, tego typu akcje są z reguły ciepło przyjmowane przez większość graczy, wszakże kto z nas nie chciałby przygarnąć najnowszej produkcji za darmo?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD ogłasza darmowy pakiet gier przy zakupie Radeona RX 6000

 0