Ryzen 7000 - przecieki wskazują na nieodległą datę premiery nowej generacji CPU AMD

Ryzen 7000 - przecieki wskazują na nieodległą datę premiery nowej generacji CPU AMD

Jak wynika z najnowszych przecieków, AMD wprowadzi procesory nowej generacji Ryzen 7000 do komputerów stacjonarnych, oparte na 5 nm architekturze Zen 4 i platformie AM5, już we wrześniu 2022 r., przynajmniej tak podaje DigiTimes.

Procesory AMD Ryzen 7000 to jedne z najbardziej wyczekiwanych produktów na rynku PC w tym roku, ponieważ jest to całkowicie nowy ekosystem zaprojektowany z myślą o graczach i twórcach treści. Te nowe stacjonarne CPU przyniosą przede wszystkim zupełnie nową architekturę rdzeni Zen 4 opartą na 5 nm procesie technologicznym, a także wdrożą nową platformę AM5, która oferuje wiele nowych funkcji, takich jak obsługa pamięci RAM DDR5 i interfejsu PCIe Gen 5.0.

DigiTimes, powołując się na branżowe źródła, podaje, że AMD ma wprowadzić procesory nowej generacji Ryzen 7000 do komputerów stacjonarnych już we wrześniu tego roku.

Ryzen 7000 - przecieki wskazują na nieodległą datę premiery nowej generacji CPU AMD

DigiTimes, powołując się na branżowe źródła, podaje, że AMD ma wprowadzić procesory nowej generacji Ryzen 7000 do komputerów stacjonarnych i platformę AM5 już we wrześniu tego roku. Oznaczałoby to, że premiera może nastąpić w ciągu najbliższych czterech miesięcy, a oczekiwać można, że w trakcie wystąpienia na Computex 2022 otrzymamy więcej szczegółów na temat technologii Zen 4. 

Nie tylko powinniśmy spodziewać się informacji na temat wydajności, ale również bardziej szczegółowej demonstracji możliwości nowej platformy AM5. Podobno ​​firma dała już nawet swoim partnerom zielone światło do zaprezentowania pierwszych produktów AM5 (choć na etapie prototypu) na targach. 

Przypominamy, że platforma AMD AM5 będzie składać się z nowych płyt głównych z podstawkami LGA1718. Wygląda na to, że te MOBO zostaną zaprezentowane zaraz po prezentacji AMD na Computex i spodziewamy się również nieco ulepszonej wersji topowego chipsetu X670, obecnie określanego jako X670E. Nie znamy dokładnych szczegółów tego chipsetu, ale podobno bazuje on na konstrukcji chipletu. Trzeba jednak pamiętać, że faktyczna premiera odbędzie się kilka miesięcy później, kiedy AMD ogłosi procesory Ryzen 7000 wraz z ich cenami. Być może nastąpi to w trakcie gamingowych targów, które odbywają się w drugiej połowie sierpnia, ale to tylko spekulacje.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ryzen 7000 - przecieki wskazują na nieodległą datę premiery nowej generacji CPU AMD

 0