Czekasz na wydanego już w Azji Realme 9 5G? Wersja europejska będzie się mocno różnić

Czekasz na wydanego już w Azji Realme 9 5G? Wersja europejska będzie się mocno różnić

Już 12 maja odbędzie się europejska premiera nowych urządzeń od Realme, a dokładnie Realme 9 i Realme Pad Mini.  Nowości są już dostępne w Azji,a teraz dotarły i do nas. Jest jednak pewien haczyk.

Premiera Realme 9 będzie transmitowana na żywo na YouTube, Facebooku i Twitterze. Już teraz  wiadomo jednak, że o ile specyfikacje Realme 9 i Realme Pad Mini pozostaną niezmienione w stosunku do wersji europejskich, to nie można tego samego powiedzieć i o Realme 9 5G. W Azji model ten jest wyposażony w SoC Dimensity 810,  ale na  Starym Kontynencie zdecydowano się na wykorzystanie Snapdragona 695. Różnice  widać również  ekranie LCD, który będzie nieco większy.  Realme 9 5G w Europie otrzyma panel o przekątnej 6,6 cala,  rozdzielczości 1080 x 2412 i odświeżaniu 120 Hz, co jest sporym skokiem w porównaniu  z 90 Hz w wersji azjatyckiej.

Realme wprowadza zamieszanie, bo europejska wersja Realme 9 5G będzie się znacznie różnić od modelu, który zadebiutował już w Azji.

To nie koniec zmian, bo wersja europejska otrzyma również potrójny aparat, jednak w tym przypadku mamy tutaj główną kamerę 50 MP, kamerę makro 2 MP i czarno-białą 2 MP, podczas gdy z przodu w otworze w ekranie mieści się sensor 16 MP do selfie. Azjatycki odpowiednik ma aparat 48 MP.

Realme 9 5G dostarczany jest z systemem Android 12 z nakładką Realme UI 3.  Urządzenie posiada  gniazdo słuchawkowe, co nie jest już wcale standardem. Model europejski ma wymiary 164,3 x 75,6 x 8,5 mm i waży 191g. Baterii ma pojemność 5000 mAh z ładowaniem 18 W i jest taka sama jak w modelu z Azji. Urządzenie będzie dostępne w kolorach białym i czarnym z 4 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czekasz na wydanego już w Azji Realme 9 5G? Wersja europejska będzie się mocno różnić

 0