AMD po raz pierwszy przegania Intela w Korei i podwaja sprzedaż w Europie

AMD po raz pierwszy przegania Intela w Korei i podwaja sprzedaż w Europie

Na kilka godzin przed ujawnieniem raportu finansowego, AMD ponownie znajduje się w centrum uwagi, pokazując jak ogromne zrobili postępy wraz ze swoimi najnowszymi rozwiązaniami. W Korei udało im się przegonić Intela po raz pierwszy w historii. Jak wynika z najnowszych raportów 51,3 procent wszystkich gotowych zestawów komputerowych zbudowano w oparciu o procesory AMD, pozostałe 48,7 procent zawiera CPU Intela. AMD tradycyjnie bardzo dobrze sobie radzi na rynku składaków, gdzie klienci kupują części osobno i budują własne komputery. Rynek OEM jest znacznie trudniejszy, ze względu na wieloletnią dominację Intela w tej przestrzeni, którą ciężko było przełamać. Właśnie dlatego jest to tak wielkie dla AMD wydarzenie. Rzadko udawało im się przegonić Intela na rynku gotowych zestawów i tak naprawdę nigdy im się to nie udało w Korei, gdzie dominują rywale AMD - czyli Intel i NVIDIA.

AMD po raz pierwszy w historii przegoniło Intela w Korei, gdzie dominował Intel do spółki z NVIDIĄ, a w Europie podwoiło sprzedaż.

Sukcesy AMD jednak nie kończą się na Korei. Jak się okazuje, nie tylko Koreańczycy decydują się na coraz częstszy zakup komputerów PC wyposażonych w układy AMD. W ostatnim kwartale w Europie firma odnotowała również dwukrotny wzrost sprzedaży gotowych systemów napędzanych procesorami Ryzen. W dużej mierze dzieje się tak dzięki silnej pozycji procesorów Ryzen 3000 3. generacji oraz ciągłym brakom 14 nm układów Intela - co ma potrwać jeszcze kilka miesięcy, albo i dłużej, w miarę postępów prac nad 10 nm.

Ogólny rynek komputerów osobistych wzrósł w tym kwartale o 4% w porównaniu do analogicznego kwartału ubiegłego roku.  AMD odnotowało prawie dwukrotny wzrost sprzedaży komputerów osobistych w Europie Zachodniej, z 355000 sztuk sprzedanych w trzecim kwartale ubiegłego roku do 629 000 sztuk w tym samym kwartale tego roku. Silniejsze portfolio produktów AMD i wady produkcyjne Intela spowodowały, że AMD ma ponad 30% udziałów w bazie danych CPUBench po raz pierwszy od ponad dekady .

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD po raz pierwszy przegania Intela w Korei i podwaja sprzedaż w Europie

 0