AMD prawdopodobnie zaprezentuje procesory Ryzen 7000 w przyszłym tygodniu

AMD prawdopodobnie zaprezentuje procesory Ryzen 7000 w przyszłym tygodniu

Wygląda na to, że nowa generacja procesorów AMD, czyli Ryzen 7000, może doczekać się zapowiedzi szybciej niż nam się wydało, bo nawet przed wydarzeniem Meet the Expert, które odbywa się na początku sierpnia.

5 sierpnia AMD i jego partnerzy organizują prezentację nadchodzących płyt głównych z chipsetem X670E. Ta prezentacja będzie częścią wydarzenia AMD „Meet The Expert”, skierowanego do partnerów biznesowych i konsumentów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o produktach Czerwonych. Często spotkania te następują po premierach nowych produktów AMD i wygląda na to, że tak będzie również w tym przypadku. 

Nadchodząca prezentacja nowych płyt głównych AMD z serii 600 może nastąpić po premierze procesorów z serii Ryzen 7000.

AMD prawdopodobnie zaprezentuje procesory Ryzen 7000 w przyszłym tygodniu

Nadchodząca prezentacja nowych płyt głównych AMD z serii 600 może nastąpić po premierze procesorów z serii Ryzen 7000. Jak donosi TechPowerUP, opis wydarzenia wspomina bowiem o „niedawnej premierze procesorów AMD Ryzen 7000 Series”, co sugeruje, że wydarzenie to może nastąpić wkrótce po premierze nowej serii CPU z rodziny Ryzen.

Zapowiadane wydarzenie koncentrować będzie się na płytach głównych partnerów AMD, a przedstawiciele firm ASRock, ASUS, Biostar, Gigabyte i MSI wezmą w nim udział online. Niestety nie ma tu żadnej wzmianki o chipsecie B650E, ale najwyraźniej pojawią się produkty X670E i X670, a na tańsze modele B650 będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Opierając się na krótkiej notce, prawdopodobnie zobaczymy również dyski SSD PCIe 5.0 NVMe. AMD oczywiście zorganizuje osobną premierę serii Ryzen 7000, ale nie wiadomo, czy odbędzie się to tego samego dnia, czy w innym terminie.

Do tej pory AMD nie skomentowało tych spekulacji, ale wszystko wskazuje na to, że seria Ryzen 7000 rzeczywiście może wkrótce doczekać się prezentacji, ale raczej nie liczylibyśmy na tak szybki debiut na półkach sklepowych i zapewne ​​ten opis jest po prostu źle sformułowany. Jeśli wierzyć dotychczasowym plotkom, to wprowadzenie desktopowych procesorów AMD Ryzen 7000, które bazują na nowej architekturze Zen 4, powinno nastąpić nie wcześniej niż 15 września.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD prawdopodobnie zaprezentuje procesory Ryzen 7000 w przyszłym tygodniu

 0