AMD prezentuje wyniki finansowe. Jak poradził sobie producent Ryzenów?

AMD prezentuje wyniki finansowe. Jak poradził sobie producent Ryzenów?

AMD prezentuje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku. Producent procesorów i kart graficznych osiągnął w tym okresie przychód w wysokości 3,45 miliardów dolarów amerykańskich, z kolei wpływy operacyjne wyniosły 662 mln dolarów, a zysk netto 555 mln USD. Marża brutto oscylowała na poziomie 46 procent, rok do roku i wzrosła o 1 punkt procentowy kwartał do kwartału. Przychód zwiększył się o 93% rok do roku oraz 6% kwartał do kwartału co wynikało ze zwiększonych zamówień dla przedsiębiorstw i dobrych wyników osiąganych przez segment Computing and Graphics. Do progresu kwartalnego przyczyniła się również lepsza sprzedaż procesorów z serii Ryzen. Jeśli chodzi o dział odpowiedzialny Computing and Graphics wygenerował on w minionych trzech miesiącach 2,10 mld USD i jest to wzrost o 46% rok do roku i 7% kwartał do kwartału.

AMD w pierwszym kwartale 2021 roku wygnerowało przychód w wysokości 3,45 miliardów USD.

AMD prezentuje wyniki finansowe. Jak poradził sobie producent Ryzenów?

Przychód z segmentów Enterprise, Embedded i Semi-Custom wyniósł 1,35 mld dolarów amerykańskich (wzrost o 286% rok do roku i 5% kwartał do kwartału). Progres w skali rocznej był spowodowany m.in. wpływami płynącymi ze sprzedaży układów EPYC. Ponadto nie należy zapominać o APU dostarczanemu konsolom Xbox Series X/S i PlayStation 5. Należy wspomnieć, że wielu dostawców serwerów uruchomiło nowe rozwiązania oparte na procesorach z serii EPYC 7003, a ponad 100 nowych platform ma wystartować jeszcze w 2021 roku. Sama platforma oparta na dwóch Epyc 7763 ustanowiła rekord w teście Cinebench R23 osiągając rezultat 113631 punktów.

AMD spodziewa się, że w drugim kwartale 2021 roku przychód wyniesie około 3,6 mld USD, co oznacza wzrost o około 86% rok do roku i 4% kwartał do kwartału, zaś marża brutto wyniesie 47%. W całym obecnym roku przedsiębiorstwo prognozuje skok dochodu o 50% względem 2020 roku. W internecie pojawiły się natomiast pierwsze przecieki na temat architektury Zen 5, która nosić ma nazwę kodową Strix Point. Szerzej o niej przeczytacie w oddzielnej wiadomości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD prezentuje wyniki finansowe. Jak poradził sobie producent Ryzenów?

 0