AMD przecenia wybrane procesory Ryzen i Threadripper

AMD przecenia wybrane procesory Ryzen i Threadripper

W ostatnich miesiącach ceny procesorów Ryzen wyraźnie spadły w stosunku do kwot w jakich debiutowały na rynku, a AMD zapowiedziało jeszcze kolejną oficjalną obniżkę cen układów Ryzen 3, Ryzen 5, Ryzen 7 i Ryzen Threadripper.

Wybrane CPU tego producenta przecenione mają być u wybranych partnerów do końca marca, a kampania obejmuje zarówno high-endowe modele Threadripper 1950X oraz 1920X, jak i mainstreamowe procesory Ryzen 7 (1700, 1700X, 1800X), Ryzen 5 (1400, 1500X, 1600X) oraz Ryzen 3 (1200, 1300X). Niższe kwoty zaobserwować można już u największych sprzedawców, jak brytyjski i francuski Amazon czy amerykańskie Newegg i Micro Center, ale liczymy na to, że kampania będzie mieć globalny zasięg i zawita także do Polski. Wysokość obniżek zależna jest od konkretnego modelu i dla przykładu Ryzen Threadripper 1950X kupić można obecnie za 869 USD, czyli o 13% taniej niż dotychczas (999 USD). Ryzen 7 1800X jest zaś tylko o 6% tańszy (329 USD), ale warto zwrócić uwagę, że Ryzen 3 1200 dostępny jest za 94 USD, co oznacza, że pierwszy raz procesor z tej rodziny można kupić za kwotę poniżej 100 USD. Szczegóły prezentuje poniższa tabela.

AMD po raz kolejny zdecydowało się na obniżenie cen pierwszej generacji procesorów Ryzen, co oczywiście ma związek z nadchodzącymi układami Ryzen 2

Grafika: TechpowerUp

AMD już raz w tym roku obniżało ceny swoich procesorów, by były bardziej konkurencyjne w stosunku do rywali, czyli CPU Coffee Lake od Intela. Wtedy to obniżki były globalne (widoczne także w naszym kraju) i obejmowały wszystkie modele Ryzen, ale tylko jeden Threadripper. Najnowsza akcja to już ewidentnie przygotowywanie gruntu pod nadchodzącą drugą generację Ryzenów, która zadebiutować ma na rynku za kilka tygodni (konkretnie 19 kwietnia, o ile przecieki się sprawdzą). Pomimo czasowego charakteru kampanii, nie należy się spodziewać, że modele pierwszej generacji powrócą do poprzednich cen wraz z końcem marca, ale zainteresowany osoby mogą mieć problemy z ich zakupem, ponieważ te zapewne wypierane będą na sklepowych półkach przez nowsze produkty.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD przecenia wybrane procesory Ryzen i Threadripper

 0