AMD przedstawia swoje plany w zakresie GPU i potwierdza układy Navi w 7 nm

AMD przedstawia swoje plany w zakresie GPU i potwierdza układy Navi w 7 nm

W trakcie wczorajszej konferencji Financial Analyst Day AMD ujawniło swoje długoterminowe plany do 2020 roku odnośnie architektury graficznej. Firma potwierdziła między innymi, że kolejna generacja po układach Vega tworzona będzie na bazie 7 nm procesu technologicznego FinFET.

Co więcej, producent ujawnił także, że następca Navi, którego nazwy jeszcze nie znamy, także produkowany będzie w oparciu o 7 nm proces litograficzny, ale w jego usprawnionej wersji (7 nm +). Co więcej, Mark Papermaster (dyrektor ds. technologii w AMD) zdradził, że firma posiada kilka zespołów odpowiedzialnych za przeskoki w zakresie architektury GPU, które zapewnić mają coroczny wzrost wydajności ich produktów w następnych trzech latach. Jeśli zaś chodzi o architekturę Navi, czyli następcę tegorocznej Vegi, to wiadomo, że otrzyma ona niezapowiedzianą jeszcze technologię pamięci. Może to być zarówno następca HBM2, jak i GDDR6. Co ciekawe, prezentacja AMD zasugerowała również, że jeszcze w tym roku doczekać możemy się odświeżenia architektury Vega, która bazować będzie na usprawnionym 14 nm procesie (14 nm +).

AMD zaprezentowało w trakcie Financial Analyst Day swoje plany odnośnie architektury GPU do 2020. Po układach Vega firma zamierza przeskoczyć z Navi na 7 nm proces technologiczny, który będzie obecny przynajmniej do 2020 roku

7 nm proces technologiczny FinFET opracowywany jest dla Navi przy współpracy stałego partnera AMD, czyli firmy GlobalFoundries. Ten wykorzystany ma być także w innych wysokowydajnych produktach tego producenta - rozwiązaniach serwerowych, sieciowych, procesorach i superkomputerach. Tym samym Navi będzie tylko jednym z wielu nowych produktów AMD, które przeskoczą na 7 nm technologię. Firma podkreśliła, że „5-letnie przedłużenie partnerstwa z GlobalFoundries zwiększa ich elastyczność, pozwalając tworzyć nowe produkty zarówno w oparciu o 14 nm, jak i 7 nm”. Przypominamy, że w tym roku w końcu powinniśmy doczekać się high-endowych kart graficznych AMD, które produkowane będą w 14 nm. Te wyposażone będą w układy Vega z drugą generacją pamięci High Bandwidth Memory i skierowane będą zarówno do graczy, jak i profesjonalistów (w trakcie konferencji zapowiedziano model Radeon Vega Frontier Edition skierowany właśnie do takich zastosowań).

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD przedstawia swoje plany w zakresie GPU i potwierdza układy Navi w 7 nm

 0