AMD Radeon RX 480 w wersji laptopowej i akcelerator Radeon Pro z dyskiem SSD

AMD Radeon RX 480 w wersji laptopowej i akcelerator Radeon Pro z dyskiem SSD

Indyjski port lotniczy w mieście Hajdarabad jest punktem łączącym Daleki Wschód z Europą i Ameryką Północną. Wyruszają stąd wszelkie prototypy i sample przeprodukcyjne. Na jednej z list załadunkowych udało się znaleźć dwa nowe produkty od AMD.

Pierwsza pozycja opisana jest jako "Ellesmere XT MXM" - co z dużą dozą prawdopodobieństwa oznacza pełny układ Ellesmere zaszyty w module MXM. Innymi słowy: Radeona RX 480 przeznaczonego do notebooków. Zachowanie domyślnego sufiksu sugeruje, że akcelerator nie został w żadnym stopniu przycięty względem wersji desktopowej, wyjąwszy ewentualnie taktowania. Jeśli plotki się potwierdzą, to mobilna czterysta-osiemdziesiątka trafi na rynek z 2304 procesorami strumieniowymi, zostając tym samym najmocniejszym akceleratorem Czerwonych dedykowanym laptopom w historii. Dla przypomnienia - najwydajniejszy obecnie układ AMD dla sektora mobilnego to Radeon M395X, wywodzący się z chipu Tonga XT współdzielonego z modelem R9 380X (2048 SPU w architekturze GCN 1.2).

Z kolei druga pozycja to "Fiji ASIC / SSD". Opis ten pasuje do akceleratora wspomagającego obróbkę wideo AMD Radeon Pro SSG, wyposażonego właśnie w rdzeń Fiji znany z modelu R9 Fury X, a także dwa dyski SSD o pojemności 1 TB służące za bufor ramki. AMD Radeon Pro SSG już teraz dostępny jest dla wybranych deweloperów - ale sprzęt uchwycony na cargo może być po prostu wersją rozwojową tego akceleratora.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD Radeon RX 480 w wersji laptopowej i akcelerator Radeon Pro z dyskiem SSD

 0