AMD Radeon RX 6600 - poznaliśmy datę premiery i specyfikację

AMD Radeon RX 6600 - poznaliśmy datę premiery i specyfikację

Portal Videocardz ujawnił informacje objęte embargiem dla długo wyczekiwanej karty graficznej AMD Radeon RX 6600 (bez XT), w tym jej specyfikację i datę premiery. Wygląda na to, że nie będziemy musieli już zbyt długo czekać na ten model.

Według źródła bazowy Radeon RX 6600 zostanie wysłany do recenzentów na początku października, a recenzje pojawią się 13 października o godzinie 3 w nocy polskiego czasu. Wygląda na to, że ujawnienie informacji o cenach i premiera samego produktu nastąpią tego samego dnia, chociaż nie możemy potwierdzić, czy jest to data wprowadzenia na rynek detaliczny, czy tylko standardowe zniesienie embarga na ujawnienie szczegółów karty.

Radeon RX 6600 zostanie wysłany do recenzentów na początku października, a recenzje pojawią się 13 października.

AMD Radeon RX 6600 - poznaliśmy datę premiery i specyfikację

Oczekuje się, że karta graficzna AMD Radeon RX 6600 będzie wyposażona w procesor graficzny Navi 23 XL, który otrzyma 28 jednostek obliczeniowych (oznacza to, że 4 CU są wyłączone) lub 1792 procesory strumieniowe. Karta będzie również obsługiwała 32 MB pamięci podręcznej Infinity Cache i będzie miała do 8 GB pamięci GDDR6 na pokładzie, obsługiwanej przez interfejs magistrali o szerokości 128 bitów. Wiadomo również, że nie ma co liczyć w tym przypadku na referenta i na rynek trafią tylko autorskie warianty od partnerów Czerwonych. 

AMD Radeon RX 6600 - poznaliśmy datę premiery i specyfikację

Prędkości pinów będą utrzymywane na poziomie 16 Gb/s, co zapewni całkowitą przepustowość do 256 GB/s. Zgodnie z plotkami, karta ma osiągnąć 27 MH/s w wydobyciu Ethereum, a pod względem wydajności syntetycznej karta uzyskała 7805 punktów w teście graficznym 3DMark Time Spy. W ostatnich symulowanych testach wydajności przeprowadzonych przez Igor's Lab pokazano, że karta zbliżyłaby się do modelu GeForce RTX 3060 pod względem osiągów. 

Seria AMD Radeon RX 6600 jest pozycjonowana jako najwyższej klasy rozwiązanie do gier 1080p. Radeon RX 6600 XT został wprowadzony na rynek w cenie 379 USD, więc możemy spodziewać się ceny około 299-329 USD za bazowy wariant. To pozycjonuje go jako bezpośredniego rywala GeForce'a RTX 3060, którego sugerowana cena detaliczna wynosi 329 USD, ale biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową, nie powinniśmy oczekiwać, że uda nam się kupić kartę w zbliżonej cenie. Z drugiej strony modele AMD przeważnie można nabyć wyraźnie bliżej ich sugerowanej ceny niż NVIDII, przez co realnie wypadają korzystniej, przynajmniej w tym aspekcie. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD Radeon RX 6600 - poznaliśmy datę premiery i specyfikację

 0