Byli pracownicy AMD i EA pomogą wprowadzić Intel Arc. Intel zatrudnia głośne nazwiska w branży gier

Byli pracownicy AMD i EA pomogą wprowadzić Intel Arc. Intel zatrudnia głośne nazwiska w branży gier

Intel chce zapewnić dobry start swoim nowym układom graficznym Arc i szuka osób, które pomogą w stawianiu pierwszych kroków w segmencie kart gamingowych. Producent zatrudnił kilka wysoko wykwalifikowanych osób z konkurencyjnych obozów, w tym menedżerów ds. technicznych i rozwoju gier z firm takich jak Electronic Arts i AMD. Intel będzie potrzebować tego doświadczenia, aby utrzymać płynne relacje zarówno z twórcami gier, jak i użytkownikami.

W minionym tygodniu ogłoszono zatrudnienie kilku nowych pracowników wysokiego szczebla, którzy będą pracować przy "grach i grafice", co oczywiście oznacza karty graficzne Arc Alchemist firmy Intel. Nowe układy graficzne zostaną wprowadzone pod koniec tego roku lub na początku przyszłego, ale Intel już teraz pokazuje, że poważnie podchodzi do segmentu gier, zatrudniając znane w branży nazwiska, a nawet zachwalając swoją technologię, która ma przebić DLSS od NVIDII. Nowym wiceprezesem i dyrektorem generalnym ds. inżynierii gier i grafiki w Intelu został André Bremer, weteran branży gier od ponad 20 lat. Bremer był menedżerem w Amazon Web Services Game Tech, a później pracował jako szef inżynierii w Prime Gaming. Wcześniej Bremer przez wiele lat kierował rozwojem i inżynierią oprogramowania w firmach takich jak Zynga, EA i LucasArts.

Intel pozyskał kilku doświadczonych w branży gier pracowników, którzy pomogą wprowadzić karty graficzne Intel Arc na rynek.

Michael Heilemann obejmie stanowisko nowego starszego dyrektora ds. narzędzi i technologii dla twórców gier. Heilemann był dyrektorem ds. technologii w EA i kierownikiem ds. treści w Sony Computer Entertainment America. Jego kariera sięga lat 90., a pracował w takich firmach jak Vivendi, Dreamworks Interactive i Malibu Interactive. Steve Bell zajmie stanowisko starszego dyrektora ds. relacji z twórcami gier. Bell pracował przez 13 lat u AMD na tym samym stanowisku. Inny pracownik przejęty od AMD to Ritche Corpus - jest to nowy wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwoju biznesowego ekosystemu gier i relacji z programistami. Corpus spędził 15 lat w AMD jako szef działu oprogramowania do gier i profesjonalnego oprogramowania. Wcześniej pracował w firmach takich jak PC Gaming Alliance i Logitech.

 Wyciekły ceny kart Intel Arc Alchemist DG2 oraz pozycjonowanie względem układów NVIDII i AMD

Intel ma świadomość, że samo dostarczenie kart graficznych na rynek to dopiero początek. NVIDIA i AMD są cały czas porównywane na podstawie jakości dostarczanych sterowników oraz muszą współpracować z twórcami gier w zakresie optymalizacji, bądź namawiać na wykorzystanie ich technologii (Deep Learning Super Sampling firmy Nvidia lub FidelityFX Super Resolution), co może dać przewagę wizerunkową. Nowi pracownicy Intela prawdopodobnie będą starali się zapewnić podobny poziom współpracy z programistami wraz z wdrożeniem technologii XeSS, która jest odpowiedzą Intela na DLSS i FSR.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Byli pracownicy AMD i EA pomogą wprowadzić Intel Arc. Intel zatrudnia głośne nazwiska w branży gier

 0